Přestupové léto 2024

01/06/2024 41 Od Riči

Jak jsme si již v posledních letech zvykli, Everton čeká další léto, kdy bude muset rozumně nakupovat i prodávat své opory.


Před začátkem přestupů

Daň za výstavbu stadionu a špatné hospodaření majitele Farhada Moshiri zasáhne také do letošního přestupového období, byť už vidíme světlo na konci tunelu. Nový domov nabírá reálné rysy a britský podnikatel s íránskými kořeny, po neúspěchu s investory ze skupiny 777 Partners, snad brzy předá klub do kompetentnějších rukou.

Sportovní ředitel Kevin Thelwell a manažer Sean Dyche musejí řešit složení kádru nehledě na machinace ve vyšších patrech kanceláří. Aby se neopakoval další odečet bodů, do konce finančního roku, tj. do června, bude nejspíše nutné prodat jednoho z cenných talentů, a to jmenovitě Jarrada Branthwaitea, či Amadoua Onanu. Na anglického stopera už údajně Manchester United podal nabídku ve výši 35 milionů liber, nicméně Toffees chtějí dvakrát více. Belgického záložníka si zase cení na 50 milionů liber.

Samozřejmě se spekuluje i o dalších odchodech. Rok do konce smlouvy mají postradatelní hráči Holgate, Keane, Godfrey, Maupay, ale na druhou stranu také Calvert-Lewin, který zatím od Evertonu neakceptoval nabídku nové smlouvy.

Na Goodison Parku určitě skončí Andy Lonergan, André Gomes a mladík Lewis Warrington, jimž nebyla prodloužena smlouva. Dele Alli rovněž nepodepsal nový kontrakt, ale zatím se zapojí do letní přípravy a uvidí se, zda si vybojuje kontrakt. Naopak roční prodloužení smlouvy akceptovali kapitán Seamus Coleman a nestárnoucí nomen omen Ashley Young.

Po konci hostování se s modrým dresem rozloučil Arnaut Danjuma, na něhož se nebude příliš dlouho vzpomínat. Opačná situace panuje u Jacka Harrisona, kterého by si Sean Dyche rád opět vypůjčil na sezónu ze stále druholigového Leedsu.

A co další příchody? Úzký kádr by reálně potřeboval posílit ve všech řadách. Everton bude opět hledat talentované mladíky, hráče dostupné na hostování či ty, jejichž nákup bude možné rozložit na splátky do více let. Manévrovací prostor Kevina Thelwella bude jistě zúžený, ale na to jsme si už tak nějak zvykli.

Letní přestupové období v Premier League skončí s uplynutím 2. září.

Pro ženy, tedy přesněji ve WSL, končí letní přestupové okno v pátek 13. září ve 23:00 pro domácí přestupy a o půlnoci pro mezinárodní přestupy. Mimo okno lze podepsat jen volné hráčky bez klubu a v nouzi brankářku (pozn. Karamela).


Potvrzené přestupy – muži

Příchody

Odchody


Potvrzené přestupy – ženy

Příchody

Odchody