Lacina Traoré

Narozen: 20. 05. 1990, Abidžan, Pobřeží Slonoviny
Výška: 203 cm
Váha: 85 kg
Post: Útočník
V EFC od: 24. 01. 2014
Do: 31. 05. 2014


Lacina Traoré narostl do výšky 203 centimetrů, i tak ovšem velmi slušně zvládá práci s míčem, jeho přezdívka „Gentle Giant“ mluví za vše.

Rodák z Abidžanu se z tamějšího celku Stade přestěhoval do Evropy v roce 2008, zaujal představile CFR Kluže. V Rumunsku pobyl dvě a půl sezóny, během nichž se jeho pořizovací cena z 44 tisíc liber vyšplhala na více než 5 milionů liber – tolik za něj zaplatil Kubáň Krasnodar. V ruské Premier League se žádný problém s adaptací nekonal, ve 38 zápasech vstřelil 18 branek, tudíž po roce a půl nastalo další stěhování. Tehdy ještě bohatá Anži Machačkala ztrojnásobila pořizovací cenu Krasnodaru.

A v prvním ročníku v novém působiště se opět trefil 18x. Reprezentanta Slonů začalo sledovat čím dále více klubů z vyspělých západních lig, útočný talent nakonec získal za 8 milionů liber knížecí AS Monako na začátku letošního lednového přestupového období. S cílem nabírat zkušenosti mu potom hledalo tým na hostování, po odmítnutí West Hamu Traoré souhlasil s nabídkou Evertonu na šestiměsíční hostování. Do Anglie vstupuje s velmi dobrou celkovou bilancí 45 branek v 111 ligových zápasech.

Traoré a Everton si pobyt na Goodisonu určitě představovali jinak, vytáhlý útočník se sice při debutu gólově prosadil, jenže před dalším zápasem si poranil (asi) nedoléčený stehenní sval a ve zbytku ročníku už nenastoupil.