Javor

Funkce: redaktor, tajemník fanklubu
Ve službách EFC od: 15. 08. 2013
Kontakt: czskevertonians@gmail.com
Soupis článků


Everton eviduji od roku 1992, když tehdejší ČST začala vysílat pořad Sportissimo, což byl fotbalovo-hokejový magazín. Člověk v něm mohl vidět sestřihy z Premier League a týdeník o NHL. Jak jsem postupně rozum bral, tak jsem hledal nějaký tým, který by mi byl sympatický, kterému bych mohl fandit. No a volba padla právě na Everton, částečně také kvůli jeho historii. Následující sezónu jsem prožíval napjatě u pondělních novin, kdy jsem byl rád za výsledky a tabulku.

Už si nepamatuji, kdy přesně se z Galaxie sport stala Nova sport (a tudíž jsem aspoň občas mohl vidět Everton v přímém přenosu) , ale mé komentáře lze najít ještě na prvním hostingu (tym.wgz). A nebyly to jen příspěvky k utkání, ale i k jednotlivým prohlášením redaktorů. První článek se zjevně datuje do roku 2013, ani už nevím, zda mi to admin Riči nabídl sám od sebe nebo jsem se spíš vetřel. No a od té doby přispívám sem svými preview a referáty k zápasu, sem tam sepíšu nějaký ten profil či položím kvízovou otázku z historie. V rámci fanklubu mám funkci tajemníka. I návštěva Goodison Parku proběhla, konkrétně v březnu 2016.

Na konci dětství jsem měl nad svou postelí plakáty dvou desítek – Maradony a Gullita. Režisér hry je asi moje nejoblíbenější pozice.