Karamela

Lokalita: ČR, Praha
Funkce:
redaktor, pokladník fanklubu
Ve službách EFC od: 17. 08. 2020
Specializace: Everton Women soupis článků
Kontakt: czskevertonians@gmail.com


Fotbalová anamnéza: Aktivní hraní ukončeno v cca 5. třídě ZŠ. Dále nezájem o fotbal až po změnu prostředí v r. 2009. Nejprve jsem si do mobilu stáhl FIFA 2009, abych nějak vyplnil dojíždění v temném autobuse a dumal, co to je k čertu ten Everton, který se tam objevoval. Poté jsem shlédl Merseyside derby a získal dojem, že sledovat tu bandu v modrém může být zajímavé. Současně jsem objevil vynikající server Premierleague.cz (krom názvu nemá nic společného se stávajícím). Zjistil jsem, že anglický, potažmo britský fotbal je fenomén mnohem širší a zajímavější, než zkorumpovaná česká liga (jejíž zápasy jsem v hlubokém dětství občas bez zájmu shlédl s dědou) šíbovaná ze zákulisí partou břichatých páprdů.

Ve stejné době jsem objevil i české stránky Evertonu a jejich sledování zůstal věrný. Od srpna 2020 držím prst na tepu dění týkající se  evertonského ženského týmu, protože to je dostatečně zajímavé, obskurní a zábavné, aby mě to těšilo. A snad také trochu obohacující pro naše stránky. Abych předešel rozčíleným mailům předních fotbalových expertů zavítavších na naše stránky ve svém boji s nespavostí nebo s kocovinou, tak předesílám, že fotbalové hře jako takové nerozumím. Nepoznám, kdy se hraje se třemi obránci, kdy se hraje s falešným křídlem a kdy se přechází na diamant. Proto se k těmto výsostně odborným tématům nevyjadřuji. Ale neváhám se ozvat k ostatním zásadním věcem, jako je třeba barva dresů. To vše k fotbalu, aspoň anglickému tedy, patří. Ač neodborník, neváhám hodnotit výkony hráčů, protože hrají pro mě, pro fanouška a já, fanoušek je za to platím. A myslím, že to tak je celkem v pořádku.

Sportovní anamnéza: Softbal v pralesích, nyní ex. Veteránsky šerm šavlí, nyní také ex. Aktuálně rekreačně dálková turistika a silniční cyklistika.

Osobní anamnéza: Ženatý, dětný.
Pracovní anamnéza: Irelevantní.
Jiné: Skaut, protestant.