Allan Marques Loureiro

Narozen: 08. 01. 1991, Rio de Janeiro, Brazílie
Výška:
175 cm
Váha:
73 kg
Post:
Záložník
V EFC od:
05. 09. 2020
Do:
26. 09. 2022


Allan se narodil v brazilském Riu de Janeiru, kde také začal za tamní tým Madureira s kopáním ho míče. Brzy si ho ale všiml tým z Uruguaye, Deportivo Maldonado. Ten ho poslal na hostování do již slavnějšího týmu z jeho rodiště, do Vasco de Gama, kterému se Allan po první sezóně na hostování upsal coby kmenový hráč. Za Deportivo Maldonado tak nakonec neodehrál ani zápas…

V roce 2012 následoval přestup do Evropy, koupilo ho Udine. Tomu pomohl v postupu do Serie A. Postupem času tenhle tým přerostl, zájem byl v Německu a i v Arsenalu, nakonec zvolil zůstání v Itálii a hraní za SSC Neapol, která za něj zaplatila 10 miliónů eur.
Defenzivní záložník s buldočím stylem hry (skluzy, rozehrávka, nedává nikomu nic zadarmo) se pod Vesuvem vypracoval mezi opory, což nemohlo uniknout ani brazilské reprezentaci. Snový kariérní progres chtěl Allan v zimě 2019 nakopnout přestupem do francouzského giganta Paris Saint-Germain, ale Neapol odmítla nabídku ve výši astronomických 50 milionů eur.

Po neuskutečněném přesunu Allan trochu ztratil motivaci, po odchodu svého oblíbeného manažera Carla Ancelottiho na podzim 2019 dokonce vypadl i ze základní sestavy. S novou motivací ho ale oslovil právě Ancelotti, jenž si ho v létě 2020 vytáhl do Evertonu. S Neapolí se Allan rozloučil po více 200 odehraných zápasech, dvou druhých míst v italské lize a triumfu v Italském poháru.

Toffees získali 29letého středopolaře za téměř 22 milionů liber a podepsali s ním smlouvu na tři roky. Zkušený středopolař se po příchodu ihned usadil v základní sestavě a po téměř dva roky odváděl profesionální a solidní výkony, třebaže většinu času nastupoval na pozici defenzivního středopolaře, která není jeho preferovanou. Bohužel s odchodem Ancelottiho v létě 2021 nastalo na Goodison Parku doma temna, která málem vyústila až sestupem.

Na začátku roku 2022 přišel nový manažer Frank Lampard, jenž Allana nemohl příliš využívat v záchranářských bojích kvůli jeho zranění. Přes léto potom Toffees notně posílili střed pole a Allan se de facto během půl roku stal z klíčového muže pouhým náhradníkem na pomezí lavičky a tribuny. Pro sezení na lavičce byl ale příliš drahým hráčem, a tak si během září našel nový klub v Emirátech, kde se na dva roky upsal celku Al Wahda z hlavního města Abu Dhabi.