Antolín Alcaraz

Narozen: 30. 07. 1982, San Roque González, Paraguay
Výška: 187 cm
Váha: 82 kg
Post: Obránce
V EFC od: 09. 07. 2013
Do: 10. 06. 2015


Zkušený stoper začal kariéru v Teniente Farina ve své domovině, později se přesunul do Argentiny, kde působil v Racingu. Přechod do Evropy se uskutečnil v roce 2002, nejprve se objevil ve Fiorentině, prosadil se však až v Portugalsku, čtyři roky pravidelně nastupoval za Beira-Mar.

V roce 2007 se posunul více na sever, na tři roky ukotvil v belgickém Club Brugge, to se psal se rok 2007, než si o další tři roky později vyhlédl Martínez z Wiganu. A 187 cm vysoký fotbalista se brzy vypracoval v klíčového muže defenzivy Latics.

Alcaraz za tři roky na DW Stadium odehrál 77 zápasů, přičemž většinu ročníku 2012/13 zmeškal kvůli vážnému zranění třísel. Na konci sezóny se ale stihl uzdravit a naskočil do úspěšného finálového klání FA Cupu proti Manchesteru City.

Roberto Martínez se jako nový manažer Everton rozhodl navázat na úspěšnou spolupráci s Alcarazem a na začátku července 2013 s ním podepsal dvouletý kontrakt. Toffees nestál ani korunu, jelikož ve Wiganu mu skončila smlouva. V prvním roce u Toffees stihl paraguayský reprezentant (od roku 2008) naskočit jenom do šesti zápasů, trápily ho totiž vleklé zdravotní problémy. Ty ho neopustily ani nadcházející rok. Když už se na podzim roku 2015 probojoval do základní sestavy na úkor zraněných stoperů, zradilo ho pochroumané rameno. Nekonzistentní a podprůměrné výkony potom pečetil tragickým vystoupením v Kyjevě při osmifinále Evropské ligy, čímž si zpečetil konec v klubu. V létě odešel jako volný hráč po vypršení kontraktu. Jeho působení v modrém dresu nelze hodnotit pozitivně.