Antonee Robinson

Narozen: 08. 08. 1997, Milton Keynes, Anglie
Výška: 183 cm
Váha: 73 kg
Post: Obránce
V EFC od: Odchovanec
Do: 15. 07. 2019


Levý obránce Robinson se narodil americkým rodičům v anglickém městě Milton Keynes. Pro velký fotbal byl vychován v akademii Evertonu, jejíž členem byl od svých 11 let.

Poprvé na sebe výrazněji upozornil v právě v sezóně 2017/18, své první mezi seniory, kdy v dresu druholigové Boltonu Wanderers naskočil do 30 ligových utkání, v nichž si připsal čtyři asistence. Jeho talent neunikl národnímu týmu USA, debutoval v květnu 2018 v zápase proti Bolívii.

Před sezónou 2018/19 absolvoval vydařenou přípravu v Evertonu pod novým manažerem Marcem Silvou. S příchodem Digneho z Barcelony ale pro něj nezbylo místo v prvním týmu, a tak odešel sbírat cenné zkušenosti na další hostování. Než však zamířil na roční hostování do druholigového Wiganu Athletic, podepsal s Toffees novou smlouvu platnou do léta 2021.

U Latics Robinson navázal na slušné výkony z Boltonu a stal se stabilním členem základní sestavy, ze hry ho delší čas vyřadilo pouze zranění kotníku na přelomu roku. Celkem odehrál během sezóny 26 ligových zápasů, v nichž si připsal jednu asistenci.

Tvrdá konkurence v Evertonu na postu levého obránce v podání Lucase Digneho a Leightona Bainese ale předurčila, že Robinsonova šance na pravidelné herní vytížení v modrém dresu byla minimální. 21letý Američan tak v létě 2019 zvolil možnost návratu do Wiganu Athletic, který ho přivedl na trvalý přestup (podle médií za částku dvou milionů liber) a podepsal s ním tříletou smlouvu.