Narozen: 09. 07. 1985, Stevenage, Anglie
Post: Obránce
Číslo dresu: 18
V EFC od: 13. 07. 2023
Smlouva do: 30. 06. 2024

Hráč začal svoju kariéru vo Watforde, keď sa pripojil k ich akadémii vo veku 10 rokov. Svoj seniorský debut pod vedením Raya Lewingtona absolvoval v septembri 2003, keď skóroval ako náhradník proti Millwallu. Pod vedením Aidyho Boothroyda v sezóne 2005/06 Young nastúpil do 41 ligových zápasov, skóroval 15-krát. A to vrátane gólu v semifinále play-off proti Crystal Palace, keď sa Watford dostal do finále play-off. Nakoniec porazili Leeds United 3:0 na zápasy a získali postup do Premier League.

Young odohral 98 zápasov za Watford a potom v januári 2007 prestúpil do Aston Villy. V auguste toho istého roku si Steve McClaren po prvýkrát vybral Younga do anglickej reprezentácie. Debutoval v nej ale až v novembri, ako striedajúci po polčase v prípravnom zápase proti Rakúsku.

V sezóne 2007/08 skončil Young so 17 asistenciami v Premier League na druhom mieste za Cescom Fabregasom a bol zaradený do tímu roka PFA. Young pokračoval v ohromovaní aj počas nasledujúcej kampane, keď sa stal prvým hráčom, ktorý v tom istom roku vyhral tri ocenenia Premier League Player of the Month. V sezóne 2008/09 sa opäť objavil v tíme roka PFA Premier League.

Po 157 zápasoch za klub z Midlands sa Young v júni 2011 upísal ligovému majstrovi Manchestru United. V Lige majstrov debutoval v septembri 2011, keď strelil gól hlavou v 90. minúte a pomohol United remizovať proti Bazileju 3:3. Nastúpil vo všetkých štyroch zápasoch Anglicka na majstrovstvách Európy v lete 2012, ktoré sa skončili štvrťfinálovou prehrou s Talianskom na penalty.

V sezóne 2014/15 manažér United van Gaal experimentoval s Youngom ako krídelným obrancom v Holanďanovom obľúbenom systéme 3-5-2. Ďalej hral za United ako pravý a ľavý obranca. V apríli 2017 bol Young po prvý raz kapitánom Červených diablov, keď jeho tím triumfoval víťazstvom 2:0 nad Chelsea. Neskôr bol v auguste 2019 vymenovaný za kapitána klubu.

Young bol menovaný aj do 23-členného kádra Garetha Southgatea na Majstrovstvá sveta 2018. Tam hral ako prvý ľavý obranca Anglicka a pomohol Trom levom dostať sa do semifinále spolu s Jordanom Pickfordom. Po 192 zápasoch za Manchester United sa Young v januári 2020 upísal Conteho Interu Miláno na zvyšok sezóny 2019/20, čo zahŕňalo aj opciu na predĺženie o ďalší rok.

Po dosiahnutí finále Európskej ligy vo svojej prvej kampani na apeninskom polostrove zostal Ashley na druhú sezónu, a Inter vyhral Serie A 2020/21. Prvý titul pre klub po viac ako 10 rokoch. V júni 2021 sa Young vrátil do Aston Villy, kde strávil ďalšie dve sezóny a odohral 53 zápasov Premier League.