Callum Connolly

Narozen: 23. 09. 1997, Liverpool, Anglie
Výška: 183 cm
Váha: 70 kg
Post: Obránce, záložník
V EFC od: Odchovanec
Smlouva do: 30. 06. 2021


Connollyho zdobí velká univerzálnost, je schopný nastoupit na všech postech v obraně a také jako defenzivní záložník. První zkušenosti se seniorským fotbalem získal na měsíčním hostování ve třetiligovém Barnsley v březnu 2016. Po dvou odehraných zápasech se vrátil do Evertonu a už v dubnu jako osmnáctiletý odchovanec klubu debutoval v prvním týmu. Naskočil na posledních třicet minut zápasu Premier League se Southamptonem.

V sezóně 2016/17 působil v Evertonu U23, až v zimě odešel na pětiměsíční hostování do druholigového Wiganu, kde si připsal 17 startů a vysloužil si nominaci na mistrovství světa fotbalistů do 20 let v Jižní Koreji. Za zlatý výběru Albionu odehrál první dvě utkání na šampionátu.

V létě 2017 se zapojil do předsezónní přípravy A-mužstva Toffees, do kádru se ale nakonec nevešel, a tak ho na roční hostování angažoval druholigový Ispwich Town.

Po měsíční aklimatizaci u Tractor Boys Conolly dostal šanci – trochu překvapivě – na postu defenzivní záložníka. Hozenou rukavici ale zvedl a stal se nedílnou součástí základní sestavy. Celkem v sezoně odehrál 34 ligových zápasů a dokonce si připsal čtyři vstřelené branky.

V létě 2018 se zapojil do přípravy Evertonu pod novým manažerem Marcem Silvou, místo v kádru si ale nevybojoval, a tak opět zamířil na hostování do Championshipu. Tentokrát stráví sezónu u nováčka z Wiganu. Ještě předtím však prodloužil s Evertonem smlouvu do roku 2021.

Connolly v první polovině ročníku naskočil v dresu Latics do 19 ligových utkání, stále místo v základní sestavě si ale nedokázal vybojovat. Navíc také hodně putoval sestavou, a tak se na začátku roku 2019 rozhodl pro změnu. Ročník odešel dohrát na hostování do jiného druholigového celku – Boltonu, v němž sice získal stabilní místo v základní sestavě, ale klubu, potýkajícímu se s finančními potížemi, nepomohl se záchranou ve druhé lize. Ani v létě 2019 Connolly nedostal šanci v Evertonu, pro ročník 2019/20 byl proto zapůjčen na hostování u nováčka League One, Lincolnu City.

U Limps ale Connolly nakonec vydržel pouze šest měsíců. Po jmenování nového manažera Michaela Appletona se snížila jeho herní vytíženost (celkem nastoupil k 15 zápasům), a tak ho Everton v lednu 2020 stáhl z hostování a poslal dohrát sezónu do rovněž třetiligového Fletwoodu Town.