Carlo James Nash

Narozen: 13. 09. 1973, Bolton, Anglie
Výška: 197 cm
Váha: 89 kg
Post: Brankař
V EFC od: 01. 09. 2009
Do: 04. 07. 2010


Svou brankářskou kariéru započal v roce 1993 v amatérském Rossendale United a později také Clitheroe. První pořádná šance přišla v roce 1996, kdy se stal gólmanem Crystal Palace. Tam ale po dva roky moc nezazářil, spíše se potuloval po hostováních, jako ve Stockportu a Wolverhamptonu. Nový tým si Carlo našel v roce 2003, kdy se upsal Manchesteru City. Jenže ani tam se neprosadil a po dvou sezonách byl prodán do Middlesbrough. Nicméně, po pouze pěti odehraných zápasech putoval do Prestonu. Tam se mu konečně začalo dařit.

V sezoně 2005/06 vychytal 24 čistých štítů a Northenders obdrželi dokonce méně branek než vítězové Championship, Reading. V červenci 2006 si Nash všechny v klubu znepřátelil tím, že na svých webových stránkách zveřejnil prohlášení, ve kterém stálo, že Preston není klubem, ve kterém by si mohl splnit svoje ambice, nicméně, za klub hrál i nadále. V lednu 2007 měl o Nashovy služby zájem Fulham ale vedení Prestonu nesouhlasilo s nabízenou částkou 500 000 liber a tak Nash zůstal. Nyní už ale zahříval jen lavičku.

V lednu 2007 už se Carlo ale stěhoval, tentokrát do Wiganu. I díky zranění se ale stal až třetím brankářem. V červnu 2007 jej Wigan získal natrvalo. V březnu letošního roku Nash hostoval do konce sezony ve Stoke. Everton zkušeného brankáře získal na dva roky a Nash se netajil tím, že šlo o jeho vysněný přestup, protože Toffees odmala fandí. Jenže skvělý Howard Nashe do brány v první sezóně ani na minutu nepustil, zavděk tak vzal anglický veterán alespoň chytáním za rezervní tým. Velký sen se Nashovi splnil až v další sezoně, kdy odchytal utkání Evropské ligy proti Borisovu. V létě se pak po vypršení kontraktu stěhoval do Stoke City.