Christian Atsu Twasam

Narozen: 10. 01. 1992, Ada Foah, Ghana
Výška: 173 cm
Váha: 68 kg
Post: Křídelník
V EFC od: 13. 08. 2014
Do: 31. 05. 2015


Rychlonohého křídelníka si v lednu roku 2010 vyhlédlo Porto v ghanském celku Cheetah FC. V portugalském velkoklubu Atsu začal v mládežnických výběrech, než v sezóně nabíral zkušenosti v dospělém fotbale na povedeném hostování v Rio Ave. Velmi slušné výkony mu pomohli do sestavy Porta, v němž následující ročník nastoupil 17x a slavil zisk titulu.

Talentovaného záložníka si vyhlédla Chelsea a za 5,2 milionu liber ho vykoupila. Obratem ho poslala na roční hostování do spřízněného celku Vitesse Arnhem. V Holandsku odehrál 28 ligových zápasům a vstřelil pět branek, rok potom zakončil účastí na Mistrovství světa, v dresu Ghany naskočil do všech třech utkání v základní skupině.

Ani další sezónu nedostal šanci v Chelsea, a tak ho na roční hostování ulovil Everton. Ovšem ani na Goodison Parku si neužil pravidelného herního vytížení. Zranění a nedůvěra manažera dovolila Atsuovi naskočit pouze do 13 utkání, z nichž jen v pěti v základní sestavě. Po sezóně proto ani jedna strana neměla zájem o prodloužení spolupráce