Conor David Coady

Narozen: 25. 02. 1993, St Helens, Anglie
Výška: 186 cm
Váha: 80 kg
Post: Obránce
Číslo dresu: 30
V EFC od:  08. 08. 2022
Smlouva do: 31. 05. 2023


Coady bohužel začal svou fotbalovou kariéru v nejmenovaném nicotném klubu z města nad řekou Mersey, a jelikož jeho odpuzující červené barvy reprezentoval už od svých 12 let, patrně si nějaké následky nese až do dnešních dnů. Za A-tým sousedů každopádně odehrál pouze dva zápasy, pravidelného herního vytížení se dočkal až v sezóně 2013/14 na hostování v tehdy třetiligovém Sheffieldu United. Na Bramall Lane se čerstvému dvacátníkovi dařilo, a tak už po roce zamířil do druhé ligy, když se natrvalo upsal Huddersfieldu Town.

Také u Terriers vydržel pouhý rok, v létě 2015 se po další dobré sezóně stěhoval v rámci druhé ligy do ambiciózního Wolverhamptonu Wanderers. Po dalších dvou letech se otěží u Vlků ujal Portugalec Nuno Espírito Santo, jenž Coadyho kariéru rychle posunul na vyšší úroveň. 24letému hráči svěřil kapitánskou pásku a ze středu zálohy ho stáhnul na stopera. Coadymu změna postu prospěla a jako opora dovedl Wolverhampton k postupu do Premier League.

Během čtyři let v nejvyšší anglické soutěži se Coady vypracoval mezi nejlepší stopery Premier League, odehrál 151 ligových zápasů z 152 možných, s Wolves dvakrát skončil na sedmé místě, došel do semifinále FA Cupu a také čtvrtfinále Evropské ligy. Od roku 2020 navíc také pravidelně dostává pozvánky do anglické reprezentace.

Nicméně každá pohádka jednou končí a zejména v moderním fotbale se romantika příliš nenosí. Manažer Wolves Lage upustil od Coadyho oblíbeného rozestavení se třemi stopery a před sezónou 2022/23 nenašel místo pro klubovou legendu. Nechtěný na Molineux, vítaný na Goodison Parku. Laso s radostí hodil Coadymu Everton, který zkušeného 29letého stopera získal na roční hostování s následnou opcí na trvalý přestup v hodnotě 12 milionů liber. Toffees by měl Coady přinést okamžitou kvalitu a vůdcovské schopnosti.