Denis Andrés Stracqualursi

Narozen: 20. 10. 1987, Rafaela, Argentina
Výška: 191 cm
Váha: 85 kg
Post: Útočník
V EFC od: 01. 09. 2011
Do: 20. 05. 2012


Stracqualursi začal svou kariéru v roce 2007, když hrál třetí argentinskou ligu za Unión de Sunchales. Po úspěšných zápasech následoval přesun do Gimnasia y Esgrima de La Plata, kde ale také dlouho nepobyl.

Na sezónu 2010/11 odešel hostovat do Tigre, účastníka první argentinské ligy. V ročníku zvaném Apertura skóroval v 19 zápasech 11x, což mu vyneslo korunu pro nejlepšího střelce.

V brankových hodech pokračoval i na jaře, hattrick se mu podařilo vsítit proti slavné Boce Juniors, to už ho ale Tigre vykoupilo a stal se jeho kmenových hráčem.

Do Anglie se stěhuje s vizitkou 27 gólů ve 84 duelech v Jižní Americe, a také s přezdívkou El Traca, která bude pro fanoušky Evertonu daleko lépe vyslovitelná, než jeho jméno. El Traca mimochodem znamená raketa.

Ačkoliv si ho fanoušci Evertonu zamiloval, Stracqualursi se po skončení hostování vrátil do Tigre. David Moyes zřejmě usoudil, že na Premier League nemá, i když přes svůj bojovný styl si ho lidé zamilovali. Celkem nastoupil za Toffees 28x, z toho desetkrát v základní sestavě a vstřelil tři branky, včetně jedné v Premier League.