Jack Christian Rodwell

Narozen: 11. 03. 1991, Birkdale, Anglie
Výška: 188 cm
Váha: 80 kg
Post: Záložník
V EFC od: Odchovanec
Do: 12. 08. 2012


Jack Rodwell patří k absolventům mládežnické akademie Evertonu a svůj první zápas za rezervní tým Jack zaznamenal v 15 letech a navíc se stal i nejmladším hráčem, který kdy reprezentoval Everton v evropských pohárech – v prosinci 2007 přišel na hřiště holandského Alkmaaru jako střídající hráč. Šlo zároveň i o první zápas za první mužstvo. Debutu v Premier League se Jack dočkal 9. března 2008, kdy na hřišti Sunderlandu vystřídal Tima Cahilla. O týden později dokonce s klubem podepsal svůj první profesionální kontrakt.

V březnu 2009 se dočkal první branky za A tým, a to v pátém kole FA Cupu proti Aston Ville, když v zápase, který Everton zvládl 3:1, zařídil úvodní branku. Pověst jednoho z největších anglických talentů Jack zdatně potvrzoval i v další sezoně. V mnoha případech nastupoval v základní sestavě, a ať už obsadil v záloze defenzivnější, či útočnější post, takřka vždy odehrál dobré, nezřídkakdy skvělé utkání. Svůj mladičký klenot si proto Everton střeží jako oko v hlavě a před zájmem největších klubů jej alespoň načas ochránil novou pětiletou smlouvou.

Na sezónu 2010/11 by Jack však nejraději zapomněl. Celý podzim promarodil a když se na několik zápasů vrátil na hřiště, následovala další série menších zranění. Dvacetiletý mladíček se tak nestačil rozehrát na úroveň, kterou umí, a na hřišti toho moc neukázal. Ročník 2012/13 sice zprvu vypadal, že se konečně stane důležitým článkem sestavy, jeho dobré výkony mu dokonce vynesly debut v seniorské reprezentaci Albionu, ovšem opět nastaly zdravotní komplikace, které ho vyřadili ze hry ve druhé polovině sezóny. Rodwell proto nejel na ME 2012 a dokonce se nevešel ani do výběru Velké Británie na LOH. V létě 2012 po něm překvapivě sáhl Roberto Mancini z Manchesteru City, kam se také za 12 milionů liber stěhoval. Částka se může ještě o pět milionů navýšit, bude záležet na Rodwellových výkonech a hlavně jeho zdravotnímu stavu.