João Alves de Assis Silva

Narozen: 20. 03. 1987, Sao Paulo, Brazílie
Výška: 188 cm
Váha: 78 kg
Post: Útočník
V EFC od: 02. 02. 2009
Odešel: 21. 01. 2010


João Alves de Assis Silva, kterému se přezdívá zkráceně Jô (svoji přezdívku používá i na dresu), se narodil v Sao Paulo. Profesionálně začal hrát fotbal v roce 2003 za Corinthians. Za úspěšný brazilský klub hrál dva roky, během nichž oblékl dres pětaosmdesákrát a vsítil třináct branek. Jô platil v té době za velký talent, a tak byl jasné, že se bude brzy stěhovat do Evropy. Stalo se tak, překvapivě však v roce 2005 přestoupil do ruského klubu CSKA Moskva. V CSKA chtěli po Brazilcovi ihned výsledky, které se ale hned dostavili. Ve svých prvních osmnácti vystoupeních skóroval čtnáctkrát! Dál pokračoval ve skvělých výkonech a v roce 2006 dokonce pomohl CSKA k titulu v domácí soutěži.

V červnu 2008 přestoupil útočník měřící 188 centimetrů do Manchesteru City za rekordních 19 milionů liber, šlo o vůbec první nákup Hughese z pozice manažera Citizens. Na Britské ostrovy přicházel z Ruska s perfektní vizitkou – 77 zápasů a 44 branek plus pár startů v Lize mistrů. Avšak v Anglii se mu zatím nedaří, doposud se nestačil adaptovat na odlišný styl života, a tak není divu, že za Manchesteru City nastoupil jen 18x a vsítil pouhé tři branky. V Premier League vstřelil jen jeden gól, v září při výhře ManCity nad Pompey 6:0, zbylé dvě pak dal v Poháru UEFA při výhře nad Omonia Nicosia 2:1.

Do Evertonu přišel v zimě na půlroční hostování, v němž si pár modrých fanoušků na svou stranu získal. Hned při svém debutu sestřelil Bolton dvěma góly, celkově jich stihl nastřílet ve 12 zápasech pět. Ačkoliv byl ze strany Evertonu zájem Brazilce získat na přestup, nepodařilo se, vše ztroskotalo na jeho vysoké ceně, kterou požadoval hráčům zaměstnavatel – Manchester City. A tak získal Everton Jô Alvese jen na roční hostování.

Z ročního hostování ovšem nakonec bylo jen půlroční, Jô totiž na Vánoce přes zákaz Davida Moyese odcestoval do rodné Brazílie, po návratu byl logicky okamžitě Evertonem suspendován. O několik týdnů později si ho vyhlédlo turecké Galatasaray, kam odešel na půlroční hostování oklikou přes mateřské ManCity. Během druhého hostování za Toffees Brazilčan odehrál 24 zápasů, vstřelil dvě branky a zkazil si dobrou pověst u fans EFC, kterou získal díky první štaci na Goodison Parku.