Joseph Michael Williams

Narozen: 08. 12. 1996, Liverpool, Anglie
Výška: 185 cm
Váha: 80 kg
Post: Záložník
V EFC od: Odchovanec
Do: 31. 07. 2019


Joe Williams se připojil k akademii Evertonu ve věku sedmi let. Postupně procházel všemi mládežnickými kategoriemi klubu, s výběrem do 18 let dokonce získal titul, až se zařadil mezi opory rezervního týmu, v jehož službách prokazoval svůj talent zejména v ročníku 2015/16, kdy s kapitánskou páskou řídil hru ze středu pole. Na konci sezóny ale utrpěl vážné zranění kolene, které ho vyřadilo ze hry na více než půlroku a patrně ho také připravilo o šanci v A-mužstvu Toffees.

Po zotavení Williams pomohl rezervě Evertonu uzmout ligový titul, aby následně v létě 2017 odešel sbírat první zkušenosti v seniorském fotbale. Na roční hostování si ho vypůjčilo druholigové Barnsley, v jehož dresu se uchytil v základní sestavě jako defenzivní záložník, ve své dosavadní kariéře přitom nastupoval jako box-to-box záložník.

Po úspěšném hostování na stadionu Oakwell (úspěšné ale pouze z Williamsova hlediska, Barnsley sestoupilo do třetí ligy) si Williamse vytáhl do předsezónní přípravy prvního týmu Evertonu nový manažer Marco Silva. Mladý středopolař se ale zranil, a tak v sezóně 2018/19 zamířil na další hostování do druhé ligy, tentokrát do Boltonu Wanderers.

Také u Trotters se Williams vypracoval mezi stabilní členy, jenže celý klub trápily rozsáhlé existenční problémy. Hráči několik měsíců nedostávali výplatu, což se negativně projevilo na výkonech celého mužstva, které se nedokázalo udržet v soutěži. Po konci hostování se Williams vrátil na Goodison Park s nadějí vybojovat si místo v prvním týmu. V nabité konkurenci se ale prosadit nedokázal, a tak se logicky rozhodl změnit zaměstnavatele. Rok před koncem smlouvy přestoupil do druholigového Wiganu Athletic za nezveřejněnou sumu. V novém působišti podepsal tříletý kontrakt.