Jonas Bybjerg Lössl

Narozen: 01. 02. 1989, Kolding, Dánsko
Výška: 195 cm
Váha: 89 kg
Post: Brankář
V EFC od: 01. 07. 2019
Do: 01. 02. 2021


Jonas Lössl začal fotbalovou kariéru v dánském klubu Midtjylland, odkud se po pěti sezónách přesunul v létě 2014 do Guingampu. Ve francouzské první lize vydržel dva roky, než zamířil do německého Mainzu (Mohuče).

V Bundeslize ale vydržel jenom jeden ročník. Na začátku sezóny 2017/18 ho na hostování získal Huddersfield. V Premier League debutoval 10 čistými konty, a tak Terries podle předpokladů uplatnili opci na přestup. Také v následujícím ročníku Lössl hájil post gólmanské jedničky a v posledním celku soutěže patřil do skromného okruhu hráčů, kteří snesli přísnější kritiku.

Urostlý brankář Huddersfield po sestupu do druhé ligy opustil jako volný hráč, bez angažmá ale dlouho nezůstal. Tříletou smlouvu podepsal s Evertonem, kde by měl zastat roli konkurenceschopné náhrady gólmanské jedničky Jordana Pickforda.

Lössl platí za urostlého brankáře, který si dobře radí s centry a oplývá slušnou kopací technickou. Během svého působení v Anglii dokonce zaznamenal dvě asistence – obě v zápasech s Manchesterem United.

Během prvního půlroku na Goodison Park ale Lössl nedostal šanci ani v jednom soutěžním zápase, pouze se střídal s veteránem Stekelenburgem na pozici gólmana čísla dva. Když tak v lednu 2020 obdržel nabídku dochytat sezónu ve svém bývalém působišti v Huddersfieldu (už druholigovém), po akceptaci Evertonu ji využil. Ve známém prostředí odchytal Dán za půlrok 15 zápasů a přispěl k záchraně Terries v Championship. V létě 2020 se následně vrátil na Goodison Park zabojovat o místo mezi třemi tyčemi už pod novým manažerem Carlem Ancelottim. Ani pod italským manažerem nedostal šanci, a proto v zimě 2021 s vděkem přijal nabídku na návrat do vlasti. Zdarma ho rok a půl před koncem smlouvy v Evertonu, za který neodehrál ani jeden soutěžní zápas, získal Midtjylland.