Jonas Bybjerg Lössl

Narozen: 01. 02. 1989, Kolding, Dánsko
Výška: 195 cm
Váha: 89 kg
Post: Brankář
Číslo dresu: 49
V EFC od: 01. 07. 2019
Smlouva do: 30. 06. 2022


Jonas Lössl začal fotbalovou kariéru v dánském klubu Midtjylland, odkud se po pěti sezónách přesunul v létě 2014 do Guingampu. Ve francouzské první lize vydržel dva roky, než zamířil do německého Mainzu (Mohuče).

V Bundeslize ale vydržel jenom jeden ročník. Na začátku sezóny 2017/18 ho na hostování získal Huddersfield. V Premier League debutoval 10 čistými konty, a tak Terries podle předpokladů uplatnili opci na přestup. Také v následujícím ročníku Lössl hájil post gólmanské jedničky a v posledním celku soutěže patřil do skromného okruhu hráčů, kteří snesli přísnější kritiku.

Urostlý brankář Huddersfield po sestupu do druhé ligy opustil jako volný hráč, bez angažmá ale dlouho nezůstal. Tříletou smlouvu podepsal s Evertonem, kde by měl zastat roli konkurenceschopné náhrady gólmanské jedničky Jordana Pickforda.

Lössl platí za urostlého brankáře, který si dobře radí s centry a oplývá slušnou kopací technickou. Běheme svého působení v Anglii dokonce zaznamenal dvě asistence – obě v zápasech s Manchesterem United.

V dánské reprezentaci si zachytal jednou, a to v roce 2016 jako střídající hráč v duelu se Skotskem.