Narozen: 07. 02. 1992, Bootle-Liverpool, Anglie
Váha: 74 kg
Post: Útočník
V EFC od: Odchovanec
Do: 01. 06. 2012

Talentovaný anglický hráč působil v Evertonu již od svých šesti let, ač je prý fanouškem konkurenčního Liverpoolu. Baxter se narodil v roce 1992, svoje první větší zkušenosti s A-týmem Toffees zažil na předsezónních soustředěních ročníku 2008/09 ve Švýcarsku a USA, jen dvě měsíce po tom, co opustil školu! První branka Baxtera se také datuje na léto 2008, v červenci rozhodl brankou v přátelském zápase s Nottighamem Forest o remíze 1:1. Po této vydařené přípravě nebylo nikomu divné, že David Moyes dal mladíkovi šanci následně i v Premier League.

V 1. kole naskočil do zápasu s Blackburnem v 78. minutě a v poslední minutě mohl dokonce rozhodnou o výhře Evertonu, jenže svoji hlavičku poslal v obrovské šanci nad. Paradoxně stačili rozhodující branku dát ještě Rovers, takže pro nadějného ofenzivního záložníka či útočníka to nebyl zrovna debut, na který bude dlouho vzpomínat. I tak ale naskočil i do následujících dvou kol Premiership s W.B.A. a Porstmouthem. v s Baggies dokonce hrál v od první minuty a stal se tak nejmladším hráčem Evertonu, jenž nastoupil v základní sestavě. I tak ale na jaře roku 2009 podepisuje kontrakt na dva půl roku. V sezóně 2009/10 sice byl členem první týmu Evertonu, připsal si ale jen pár střídání a jeden start v základní sestavě v Evropské lize. A ani o rok později to nebylo lepší, za první tým si připsal jen krátká střídání, a když už to vypadalo, že kvůli mnoha zraněním spoluhráčů by mohl dostat pořádnou šanci, potkaly ho také zdravotní komplikace. Každopádně byl vyhlášen hráčem sezóny v rezervě.

Ani sezóna 2011/12 neznamenala průlom v jeho kariéře. Do prvního týmu se opět neprosadil, a tak vzal za vděk hraním v rezervě a hostováním v Tranmere Rovers. V červnu Baxter odmítl v Evertonu prodloužit smlouvu, proto odešel jako volný hráč.