Joshua Luke Bowler

Narozen: 05. 03. 1999, Chertsey, Anglie
Výška: 175 cm
Váha: 70 kg
Post: Křídelník
V EFC od: 07. 07. 2017
Do: 30. 06. 2021


Josh Bowler začal s fotbalem v akademii Fulhamu, odkud byl ale jako 14letý propuštěn. Poté po krátké epizodě v akademii Aldershotu zamířil do Queens Park Rangers.

Na Loftus rozvíjel svůj talent, než se na konci sezóny 2016/17 dočkal debutu v seniorském fotbale, když z lavičky náhradníků zasáhl do posledního kola Championshipu. Debutové vystoupení se brzy ukázalo jako rozlučkové, záhy totiž přestoupil do Evertonu, který za něj v létě 2017 zaplatil základní částku ve výši 1,5 milionu liber. Konečná suma transferu se ale po naplnění bonusů může vyšplhat až 4,5 milionu liber.

Bowler, šikovný levonohý křídelník, ve svých 18 letech podepsal s Evertonem tříletou smlouvu a začal nastupovat za klubový výběr do 23 let, kterému v sezóně 2018/19 coby klíčový hráč pomohl k zisku cenného double – triumfu v Premier League 2 a Premier League Cupu.

V létě 2019 nastal správný čas na další krok v Bowlerově hráčském vývoji a po prodloužení smlouvy o rok zamířil na sezónní hostování do druholigového Hullu City, aby sbíral první opravdové zkušenosti se seniorským fotbalem. Na KC Stadium ale poznal náročnost Championship, zvláště potom pro mladé, nezkušené hráče. Za celou sezónu odehrál sice 31 zápasů, pouze třikrát si však připsal celých 90 minut. Problémy mu dělal hlavně finální fáze, vstřelil pouze jednu branku a na další nahrál. Sezóna ale nevyšla ani celému Hullu, hlavně zásluhou otřesné druhé poloviny skončil na posledním místě tabulky a spadl do League One. Bowler se před sezónou 2020/21 vrátil do Evertonu s vyhlídkou dalšího hostování, koncem přestupového léta si ale přivodil vážné svalové zranění přitahovače stehna, které ho poslalo na marodku do konce kalendářního roku 2020. Ve druhé polovině sezóny Bowler pouze sbíral starty za výběr Evertonu do 23 let, a tak nebylo překvapením, že ho klub v létě 2021 po skončení smlouvy propustil jako mladíka s nenaplněným potenciálem, který záhy upsal druholigovému Blackpoolu.