Kevin Antonio Joel Gislain Mirallas y Castillo

Narozen: 05. 10. 1987, Lutych, Belgie
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Post: Křídelník
V EFC od: 19. 08. 2012
Do: 30. 08. 2019


Mirallas odstartoval svou fotbalovou pouť v mládežnickém systému Standardu Lutych. Už v roce 2004 se ale stěhoval přes hranice do nedalekého Lille, kde ještě jako teenager hrával čtyři sezóny, než si ho vyhlédlo Saint-Étienne.

Ve svém druhém francouzském klubu se naplno prosadil do základní sestavy a vzbudil pozornost Olympiakosu. Do řecké metropole odešel v roce 2012, pouze po dvou sezónách v Saint-Étienne. V divokém prostřední Olympiakosu se hned adaptoval a z pozici křídelního hráče nastřílel v první sezoně čtrnáct ligových branek. Následující ročník se trefil dvacetkrát z 25 ligových klání a získal trofej pro nejlepšího střelce řecké ligy, zároveň svému zaměstnavateli pomohl obhájit ligový triumf.

Šikovného ofenzivního záložník nebo útočník se španělským původem si všimnul Evertonu a v létě 2012 ho za více než pět milionů liber koupil. A Mirallas ve své první sezóně na Goodison Parku zaujal. Svou technikou často vytvářel šance pro sebe a spoluhráče. Celkově vstřelil devět branek, jeho gólové sólo přes celé hřiště proti Stoke bylo zvoleno za klubovou branku roku. Belgičan svůj potenciáll rozvíjel rovněž v následující sezóně pod novým manažerem Robertem Martínezem, v 37 zápasech vstřelil devět branek a zaslouženě si řekl o nominaci na mistrovství světa, v Brazílii s Belgií došel do čtvrtfinále.

V třetí sezóně (2014/15) se očekávalo, že Mirallas stabilizuje výkony a stane se klíčovým hráčem Evertonu. Jeho psychiku ale ovlivnil incident v utkání s West Bromem, kdy, ač nebyl určen jako exekutor, se sobecky chopil zahrávání pokutového kopu, jenž neproměnil. Hráčovi rovněž nepomohlo neustálé připomíná touhy zahrát si Ligy mistrů, s náznaky, že by se tak nemuselo stát v Evertonu.

V následujících dvou letech Mirallas paběrkoval mezi základní sestavou a lavičkou náhradníků, nic se nezměnilo ani s příchodem manažera Koemana, či jeho vyhazovem na podzim 2017. Tehdy pod dočasným manažer Unsworthem měl Mirallas dokonce mít disciplinární prohřešek na tréninku. Vše nasvědčovalo jeho odchodu z klubu, který už byl na vlásku v létě 2017, pozdní přesun do Olympiakosu však zatrhl Koeman. Do svého bývalého klubu se Mirallas nakonec ale přeci jen vrátil, v lednu 2018 na půlroční hostování.

Očekávané znovushledání ale ovoce nepřineslo. Neutěšené výkony Olympiakosu i samotného hráče vyústily k předčasnému ukončení hostování, a tak se Mirallas hlásil v Evertonu ještě před koncem sezóny 2017/18.

Náladový driblér si místo v prvním týmu Toffees nevysloužil ani pod novým manažerem Marcem Silvou během letní přípravy 2018, a tak byl jeho agent nucen rozhodit sítě na přestupovém trhu. Největší zájem nakonec projevila Florentina, osmý celek loňské Serie A, která Mirallase získala na roční hostování za poplatek 445 200 liber a rovněž s opcí na přestup stanovenou na částce 6,2 milionu liber.

V Itálii Mirallas si připsal 30 zápasů, v létě 2019 se ale vrátil jako nechtěný zpět do Evertonu a hledal si další působiště. Kroky ho nakonec zavedly do rodné Belgie, jako volný hráč (Toffees s ním rozvázaly smlouvy o rok dříve) se upsal Antverpám. Goodison Park opustil bez fanfár, svůj potenciál i kvůli laxnějšímu přístupu nikdy nenaplnil. Za sedm let měl mít lepší statistiku než 186 odehraných zápasů a 38 vstřelených branek.