Lars Christian Jacobsen

Narozen: 29. 09. 1979, Odense, Dánsko
Výška: 181 cm
Váha: 77 kg
Post: Obránce
V EFC od: 26. 08. 2008
Do: 29. 06. 2009


Lars se narodil v Odense, v tomto dánském městě také strávil dětství a svoje první fotbalové krůčky učinil v místním klubu Odense Boldklub. Již od útlého věku Lars dokazoval, že v něm asi něco bude. Ne nadarmo se mladý Lars stal 58násobným reprezentantem Dánska v různých mládežnických kategoriích. V roce 1997 ho Dánská fotbalová asociace zvolila nejlepším hráčem do 19 let. A ve stejném roce poprvé nastoupil za seniorský tým Odense. Tam se i navzdory nízkému věku dokázal slušně popasovat s konkurencí a hned v debutové sezoně nastoupil za klub v patnácti zápasech. Nicméně, nezabránil tomu, že Odense ten rok spadlo do druhé ligy, ovšem hned následující sezonu pomohl týmu, dostat se zpátky do elity. To už byl dávno stálým členem základní jedenáctky. První velký okamžik v kariéře mladého pravého obránce nastal v roce 2002.

Odense porazili ve finále Dánského poháru, nejlepší klub této rovinaté země – FC Kodaň 2:0 a Jacobsen byl dokonce vyhlášen mužem utkání. Úspěchu si samozřejmě všimly i zahraniční kluby, hlavně ze sousedního Německa a Lars se stěhoval do Hamburgu SV. Později se ale ukázalo, že tato volba byla krokem vedle. Na severu Německa se Jacobsenovi nedařilo a za rok a půl nastoupil jen v 22 zápasech. Proto určitě s radostí a úlevou přijal nabídku Kodaně a vrátil se domů. To se psal rok 2003. V hlavním městě Dánska našel druhý dech a brzy se stal nepostradatelným článkem týmové defenzivy. Díky dobrým výkonům na sebe dlouho nenechala čekat pozvánka do národního týmu.

První start za Dánsko přišel 1. března 2006, ve vítězném zápase proti Izraeli. I přesto, že Jacobsen zažil s Kodaní několik úspěšných sezony, a účast v Lize Mistrů, v lednu 2007 se rozhodl klub opustit. Už tehdy se o něj zajímalo několik evropských klubů a Everton byl mezi nimi. Nicméně, Larsovo druhé zahraniční angažmá vedlo opět do Německa. Ale jakoby mu štěstí nepřálo. V Norimberku ho po jedinou sezonu v klubu sužovala nepříjemná zranění a proto nastoupil jen v 7 zápasech.

Vysvobození přišlo na konci srpna, kdy se tento bek stal hráčem Evertonu. Délka kontraktu činila jeden rok. Lars měl na pravém beku nahradit Tonyho Hibberta, který se tehdy zotavoval ze závažné operace kolenních vazů. Jenže pár týdnů potom, co Jacobsen přišel na Goodison Park, si v reprezentačním zápase vykloubil rameno a do hry se dostal až na konci sezóny. Stihl však odehrát pár vydařených utkáních, David Moyes mu ale nemohl slíbit stále místo v základní sestavě, a tak Jacobsen neprodloužil smlouvu a raději odešel jako volný hráč do Blackburnu Rovers.