Lewis Wesley Warrington

Narozen: 10. 10. 2002, Birkenhead, Anglie
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Post: Záložník
V EFC od: Odchovanec
Smlouva do: 30. 06. 2024


Šikovný střední záložník se stal součástí akademie Evertonu již ve svých šesti letech a úspěšně procházel všemi mládežnickými kategoriemi, než na jaře 2022 odešel sbírat první zkušenosti se seniorským fotbalem do Tranmere Rovers hrající League Two (čtvrtou ligu). V merseysidském celku se 19letý talent stal okamžitě oporou a během půlroku nastoupil do 17 zápasů.

Během letní přípravy 2022 se připojil k A-týmu Evertonu a vysloužil si nejednu pochvalu od manažera Franka Lamparda. Dokonce v srpnu debutoval za Toffees v Ligovém poháru na půdě Fleetwoodu Town. A právě do tohoto třetiligového celku jen o pár dní později odešel na sezónní hostování, které ho má připravit na přechod do kádru Evertonu.

Hostování ve Fleetwoodu splnilo očekávání, Warrington odehrál během sezóny až 48 soutěžních zápasů, drtivou většinu z nich přitom nastoupil v základní sestavě, kdy podával dobré výkony a postupně se zlepšoval na své pozici staženějšího středopolaře. Jeho talent ho rozhodně předurčuje na kariéru výše než v League One.

Letní přípravu 2023 začal Warrington s A-týmem Evertonu, v kádru pro nadcházející sezónu ale opět nezůstal. Tentokrát si ho na roční hostování vypůjčil druholigový nováček z Plytmouthu Argyle, kde však nakonec vydržel pouze půlrok, během něhož zasáhl jen do čtyřech soutěžních zápasů. V zimě si navíc přivodil zranění kotníku, a tak se s novým rokem 2024 vrátil do Evertonu