Matthew Pennington

Narozen: 06. 10. 1994, Warrington, Anglie
Výška: 185 cm
Váha: 77 kg
Post: Obránce
V EFC od: Odchovanec
Smlouva do: 30. 06. 2021


Pennington, střední obránce schopný zaskočit i na pravém defenzivy, se připojil k akademii Evertonu ve věku 11 let. První zkušenosti s dospělým fotbalem sbíral na hostováních v League One. Nejprve v lednu 2014 odešel na pět měsíců do Tranmere Rovers, kde odehrál 17 zápasů, a poté v ročníku 2014/15 podával velmi dobré výkony za Coventry City. Celkem za Sky Blues nastoupil k 24 zápasům.

Pennington zatím během kariéry často trpí na zranění, i proto si na debut v Evertonu musel počkat. Konečně se mu zadařilo jako dvacetiletému v srpnu 2015 v Ligovém poháru s Barnsley. Později v téže sezóně pro velkou marodku v prvním týmu naskočil do posledních čtyř ligových kol (třikrát v základní sestavě). V létě 2016 ho na půlrok vyřadily ze hry svalové potíže, po uzdravení ale opět naskočil do Premier League, dokonce vstřelil branku při prohře 1:3 ve venkovním derby s Liverpoolem.

V následném letním přestupovém období Everton mohutně investoval do nových hráčů a pro Penningtona nezbylo místo v kádru. Na Premier League se nejevil dostatečně obratný. S díky tak přijal nabídku druholigového Leedsu na hostování pro sezónu 2017/18, kde během sezóny odehrál 24 ligových utkání z 46 možných. Většímu hernímu vytížení bránila zejména jeho opakovaná zranění. Po návratu z hostování s ním, pro veřejnost překvapivě, Everton podepsal novou smlouvu do léta 2021.

Již 23letý obránce poté pravidelně nastupoval v předsezónní přípravě pod novým manažerem Marcem Silvou, místo v kádru pro sezónu 2018/19 si ale nevybojoval, a tak opět zamířil na roční hostování o patro níže. Championship si tentokrát vyzkoušel jako hráč Ipswiche Town, v jehož dresu se zařadil mezi opory. Klubu se však výsledkově nedařilo a utrápená sezóna vyvrcholila sestupem.

Pennington se nakonec z hostování vrátil předčasně, protože si na jaře vážně poranil kotník. V Evertonu ale opět dlouho nevydržel, také v sezóně 2019/20 zakotvil v druhé anglické lize. Na roční hostování si ho vypůjčil Hull City.