Nathan Kenneth Patterson

Narozen: 16. 10. 2001, Glasgow, Skotsko
Výška: 189 cm
Váha: 81 kg
Post: Obránce
Číslo dresu: 2
V EFC od: 04. 01. 2022
Smlouva do: 30. 06. 2027


Rodák z Glasgowa se stal součástí akademie tamějších slavných Rangers už ve věku osmi let. Uplynulo dalších deset let a Patterson se dočkal debut, na Ibrox Stadium vyběhl poprvé jako seniorský hráč v utkání Skotského poháru proti Stranraer v lednu roku 2020.

Už za půlroku Patterson vstupoval do své průlomové sezóny, v sezóně 2020/21 chytil šanci za pačesy při zranění kapitána Taveniera a svůj (generační) talent začal ukazovat ve skotské nejvyšší soutěže, ale také Evropské lize, v níž zaznamenal svůj první seniorský gól, který asi jen tak nezapomene. V souboji s belgickými Antverpami skóroval pouze už po 17 sekundách, kdy vběhl na hřiště jako střídající hráč.

Na konci ročníku se Patterson radoval z mistrovského titulu, jenž  Rangers získali po dlouhých deseti letech, a navíc coby neporazitelní. Vytáhlý a rychlý mladý bek k trofeji pomohl pěti odehranými ligovými zápasy. Sezónu následně završil debutem v národním týmu a účastí na mistrovství Evropy, kde si také za Skoty zahrál pár minut v duelu s Chorvatskem.

V létě 2021 o talentovaného a ofenzivně laděného pravého obránce velmi usiloval Everton, ale Rangers odmítli nabídky ve výši pěti i devíti milionů liber. Toffees však projevili vehementnější zájem za dalšího půlroku. To se jim podařila Pattersona koupit za 12 milionů liber, další čtyři miliony jsou potom zahrnuty ve výkonnostních bonusech. Za Rangers nastoupil během dvou let k 27 soutěžním zápasům.

Patterson podepsal na Goodison Parku smlouvu na pět a půl roku a vzal si číslo 3 po Leightonu Bainesovi. Toffees si od něho slibují zářnou kariéru v modrém dresu.