Niels Patrick Nkounkou

Narozen: 01. 11. 2000, Pontoise, Francie
Výška: 180 cm
Váha: 74 kg
Post: Obránce
V EFC od: 01. 07. 2020
Do: 01. 07. 2023


Rodák z pařížského předměstí Pontoise začal s fotbalem v mládežnických kategoriích mužstva Stade Brest, než si vysloužil přesun do akademie slavného Olympique Marseille.

V dresu Les Phocéens to nakonec dotáhl pouze na lavičku první týmu. V létě 2020 odmítl nabídku nového kontraktu, více se mu totiž zalíbila propozice Evertonu, kam nakonec přišel jako volný hráč v 19 letech.

Po příchodu na Goodison Park se měl talentovaný levý obránce připojit ke klubovému výběru do 23 let, během předsezónní přípravy ale zaujal manažera Carla Ancelottiho a i díky zranění Lucase Digneho patřil v sezóně 2020/21 do kádru prvního týmu Evertonu. Debut si odbyl v Ligovém poháru se Salfordem a na své 20. narozeniny si připsal také premiérový start v Premier League ve venkovním duelu s Newcastlem. Celkem během prvního ročníku odehrál šest utkání, a navíc také v létě 2021 naskočil do olympijského turnaje v dresu Francie.

Pro následující sezónu toužil pravidelněji hrávat, a tak odešel na hostování do belgického Standardu Lutych, kde si svůj původní cíl nakonec splnil, když během celého roku nastoupil až do 25 zápasů. Na Goodison Park se v létě 2022 vrátil s velmi cennými zkušenosti, třebaže jeho výkony v Belgii postrádaly konzistentnost, což však nebylo nikterak překvapivé vzhledem k tragické sezóně Standardu, který zaostal daleko za očekáváními, jelikož skončil až na 14. místě.

V létě 2022 se Nkounkou vrátil do Evertonu, s nímž absolvoval předsezónní přípravu. Manažera Franka Lamparda ale nedokázal přesvědčit, aby s ním pro nadcházející ročník počítal do kádru, a tak se 21letý talent vydal na další hostování. S ostrovním fotbalem se bude seznamovat v druholigovém Cardiffu City, kde sice pravidelně nastupoval, ale nikterak o svých kvalitách nepřesvědčil. I proto v zimě 2023 změnil působiště a zamířil na půlroční hostování do druholigového francouzského celku Saint-Etienne, kterému šesti brankami a osmi asistencemi pomohl v záchraně v Ligue 2. Les Vertes se na konci sezóny rozhodli aktivovat opci na přestupu a 22letého Nkounkou koupili za 1,7m. Levonohý talent tak opustil Everton po třech letech a pouhých sedmi odehraných zápasech.