Robin Patrick Olsen

Narozen: 08. 01. 1990, Malmö, Švédsko
Výška: 196 cm
Váha: 89 kg
Post: Brankář
V EFC od: 05. 10. 2020
Do: 30. 06. 2021


Olsen působil prvních osm let své profesionální kariéry v rodné zemi, přičemž výrazněji na sebe upozornil až během tříletého působení v Malmö. V roce 2015 přestoupil za 600 tisíc eur do PAOKu, v divoké atmosféře řecké “Hrobky” však příliš velkou díru do světa neudělal a po šesti měsících raději zamířil do kodaňského FC. V hlavním městě Dánska si vedl už o poznání lépe a po konci půlročního hostování si vysloužil trvalý přestup.

V Kodani zažil Olsen plodné dva roky, když se svým zaměstnavatelem obhájil double – triumf v dánské lize i poháru. Dobré výkony mu zajistily místo švédské jedničky na mistrovství světě 2018, kde s Tre Konor překvapivě dokráčel až do čtvrtfinále.

Po vydařeném turnaji si Olsena vyhlédl AS Řím a neváhal za jeho transfer zaplatit 12 miliónů eur. V Itálii ale 38násobný švédský reprezentant nenavázal na své výkony z Dánska. Během první sezóny ve věčném městě sice odchytal 27 zápasů, zaostal však za očekáváními, a bez většího úspěchu působil také v sezóně 2019/20 na hostování v Cagliari.

Během léta 2020 se Olsen stal nadbytečným v AS Řím, a tak hledal novou výzvu. Během Deadline Day ho nakonec získal na roční hostování Everton, v jehož barvách by měl zvýšit konkurenci brankařské jedničky Jordanovi Pickfordovi, což mu nakonec velmi solidně dařilo. Švéd nakonec během sezóny nastoupil za Merseysiders v 11 zápasech a podával dobré výkony. V létě 2021 se i kvůli odchodu manažera Ancelotti sice vrátil do římského AS, jeho hostování lze však hodnotit jako úspěšné.