Royston Rickie Drenthe

Narozen: 08. 04. 1987, Rotterdam, Nizozemsko
Výška: 168 cm
Váha: 65 kg
Post: Obránce, záložník
V EFC od: 01. 09. 2011
Do: 20. 05. 2012


Svou profesionální kariéru začal rychlík z Holandska v rodném Rotterdamu ve místním Feyenoordu. Během let 2005-07 velmi zaujal scouty po celém světě, ať už hrál jako levý záložník či obránce.

Po zisku titulu mistra Evropy v roce 2007 s Nizozemskou U21 přestoupil za 14 milionů eur do Realu Madrid. První dvě sezóny ve slavném španělském klubu spíše paběrkoval, nedokázal se natrvalo prosadit do základní sestavy, což dával někdy až příliš emotivně najevo.
Proto pro sezónu 2010/2011 odešel hostovat do nováčka La Ligy, Herculesu. Zde se mu celkem dařilo, španělský tisk ho chválil. Po zimní přestávce se však rozhodl bojkovat tréninky, protože ztratil důvěru ve vedení, které včas neposílalo výplaty. Po čase se ovšem udobřil a sezónu v Herculesu dohrál.

V létě 2011 se stal pro trenéra Realu Josého Mourinha nadbytečným, a tak byl jeho odchod otázka času. Nakonec v poslední den přestupového období zvolil hostování v Evertonu.

Na Goodison Parku Drenthe potvrdil svůj temperament. Několikrát z pozice levého záložníka zaujal svým živelným výkonem nebo nádhernou brankou jako do sítě Fulhamu, často však volil nebezpečná řešení pro defenzivu. A možná by po sezoně jako volný hráč do Evertonu zamířil, kdyby však před semifinálovým kláním FA Cupu nepřišel pozdě na trénink, čímž nad ním David Moyes zlomil hůl a vyřadil ho z kádru.