Rúben Gonçalo da Silva Nascimento Vinagre

Narozen: 19. 04. 1999, Charneca de Caparica, Portugalsko
Výška: 174 cm
Váha: 67 kg
Post: Obránce
Číslo dresu: 29
V EFC od: 27. 07. 2022
Smlouva do: 31. 05. 2023


Rodák z předměstí portugalského hlavního města v mladí kopal za místní lisabonské celky Belenenses a slavnější Sporting, než si ho v šestnácti letech vyhlédlo monacké AS. Ofenzivně laděný levý bek ale nikdy nenastoupil za A-tým knížecí celku, po dvou letech zamířil na Ostrovy, kde ho na hostování získali druholigoví Wolves.

V postupové sezóně 2017/18 do Premier League odehrál Vinagre pouze devět zápasů, ale i to stačilo Wolverhamptonu, aby ho koupil natrvalo. Vinagre nastoupil během následujícího ročníku jako náhradník k 17 ligovým zápasům a přispěl ke kvalifikaci do Evropské ligy. Podobný počet utkání zaznamenal v následující sezóně, po níž však Wolves posílili a mladík raději odešel na hostování do Olympiakosu. V Řecku se však potýkal se zraněními a vůbec se nedokázal prosadit, a tak se už po půlroce opět stěhoval. Na jaře 2021 zamířil hostovat do portugalského Famalicãa, kde předváděl velmi dobré výkony.

Talentovaný rychlík nemohl uniknout očím portugalských velkoklubů, nakonec ho v létě 2021 získal na roční hostování s opcí Sporting. V Lisabonu ale Vinagre po slibném začátku trochu zaostal za očekáváními, nicméně po odehrání 18 soutěžních zápasů se aktivovala opce na přestup.

Ve Sportingu se přesto Vinagre dlouho neohřál, už po roce se opět stěhoval, když si v Evertonu vyhlédl sportovní ředitel Kevin Thelwell, který Portugalce dobře znal z angažmá ve Wolverhamptonu. Toffees mají ve smlouvě o hostování také opci na případný přestup.