Sandro Ramírez Castillo

Narozen: 09. 07. 1995, Las Palmas, Španělsko
Výška: 175 cm
Váha: 71 kg
Post: Útočník
V EFC od: 03. 07. 2017
Do: 05. 10. 2020


Sandro se narodil na Gran Canarii, jednom z Kanárských ostrovů, a do světa kopané nakoukl v mládeži tamějšího celku UD Las Palmas. Ostrovní život zanechal ve 14 letech, kdy zamířil do slavné Barcelony.

V katalánském klubu se seznámil s dospělým fotbalem v B-týmu, v jehož dresu si druhou španělskou ligu zahrál v sezóně 2013/14. Posléze už přišel debut v áčku, stalo se tak v srpnu 2014 na půdě Villarrealu. Svou premiéru navíc ozdobil brankou po 12 minutách na hrací ploše. Ve zbytku sezóny absolvoval 11 zápasů, k nimž v následujícím ročníku přidal dalších 20 startů. Branek vstřelil celkem sedm, ale i když byl dvakrát korunován španělským mistrem, věděl, že jeho budoucnost leží mimo Camp Nou. Po vypršení smlouvy se v létě 2016 stal volným hráčem.

Po talentovaném mladíkovi sáhla Málaga, což se ukázalo jako velmi prospěšné rozhodnutí. Sandro v sezóně 2016/17 nastřílel 16 ligových branek a pro svou výkupní klauzuli stanovenou jen na 5,25 milionu liber se proměnil v žádané zboží. Bitvu o všestranného útočníka, který může nastoupit na obou krajích, nicméně nejlépe se cítí na hrotu, nakonec vyhrál Everton. Smlouvu s hráčem na pět let podepsal po mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku. Na šampionátu byl Sandro útočnou jedničkou španělského výběru, který se před soupeřem musel sklonit až ve finále, v němž podlehl Němcům.

„Mou silnou stránkou je střílení branek. To je pro tým vždy užitečné a doufám, že tím pomůžu. Má hra je o pohybu bez míče, snažím se nalézat volný prostor a hodně makat. Myslím si, že je to v Premier League výhoda,“ představil se po přestupu Sandro Ramírez, jenž býval v Barceloně kvůli svému stylu hry přirovnáván k Davidu Villovi.

Sandrovo angažmá v Evertonu se ale nevydařilo. Tým brzo po začátku sezóny zabředl do krize, což vyústilo ve vyhazov manažera Ronalda Koemana. Po Nizozemcově odchodu se Sandrovi zavřely dveře do prvního týmu, nový manažer Sam Allardyce s ním nepočítal, a tak v lednu 2018 mladý Španěl raději zamířil na půlroční hostování do Sevilly. Za šest měsíců v Evertonu odehrál jen 649 minut rozložených do 15 zápasů. Jedinou branku si připsal v září v Ligovém poháru při výhře 3:0 na Sunderlandem.

V andaluském celku Sandro dostával sice větší prostor na hřišti, naskočil do 13 ligových zápasů, nepodařilo se mu však najít střeleckou mušku a do Evertonu se vrátil bez vstřeleného gólu. Po návratu na Goodison Park bojoval v létě 2018 o místo v kádru nového manažera Marca Silvy, který si ho hodlal ponechat, nemohl mu ale zaručit pravidelné herní vytížení, a tak Sandro opět zvolil hostování ve Španělsku. Na rok zamířil do Realu Sociedad. Ani v baskickém celku ale nenašel ztracenou formu, za celou sezónu nastoupil k 27 zápasům, v nichž nevstřelil žádný gól.

Pro následující ročník ale nakonec Sandro zůstal ve španělské první lize. Na roční hostování si ho tentokrát vypůjčil Real Valladolid, v jehož dresu naskočil do 26 zápasů, v nichž vstřelil čtyři branky. Vedení španělského celku jevilo zájem o trvalý přestup Sandra, jeho velký plat ale nedokázalo financovat, a tak se 25letý útočník vrátil před sezónou 2020/21 do Evertonu, s nímž má smlouvu ještě na rok. V klubu se ale příliš dlouho neohřál, v Deadline Day pozdního léta 2020 ukončil svou nepovedenou anabázi na Merseyside, když natrvalo a podle médií zdarma odešel do španělské Huescy.