Stanley Mills

Narozen: 25. 10. 2023, Norwich, Anglie
Výška: 180 cm
Váha: 75 kg
Post: Záložník
V EFC od: Odchovanec
Smlouva do: 30. 06. 2025


Syn bývalého anglického reprezentanta Dannyho Millse se připojil k akademii Evertonu ve svých 14 letech po přestupu z Leedsu United. Od té doby se úspěšně prezentoval v mládežnických výběrech Toffees a v sezóně 2022/23 byl dokonce oceněn jako nejlepší hráč výběru do 21 let, když v 21 zápasech vstřelil 14 branek. Také se mu podařilo odehrát dva debutové zápasy za A-tým Evertonu, když na závěrečné minuty nastoupil v Ligovém poháru ve Fleetwoodu a Bournemouthu.

V sezóně 2023/24 zamířil technicky zdatný křídelník na své první hostování, na prahu 20. narozenin odešel sbírat zkušenosti do třetiligového Oxfordu United. Na Kassam Stadium ale nakonec vydržel pouze půlrok, protože si způsobil vážné zranění kolene, které vyžadovalo okamžitý chirurgický zákrok. Předpokládaná doba absence může narůst až na devět měsíců, o jeho rekonvalescenci se budou starat specialisté v Evertonu.

Mills byl klíčovým členem základní sestavy Oxfordu v boji o postup do druhé ligy. Nastoupil do 27 soutěžních zápasů, v nichž vstřelil jednu branku a na dalších osm přihrál.