Anthony James Hibbert

Narozen: 20. 02. 1981, Liverpool, Anglie
Výška: 173 cm
Váha: 70 kg
Post: Obránce
V EFC od: Odchovanec
Do: 01. 06. 2016


Tony Hibbert, místní kluk a odchovanec Evertonu. Když začínal s fotbalem, jeho místo bylo v záloze, později se ale adaptoval na pozici pravého beka. Hibbo, jak se mu přezdívá, nikdy nehrál za jiný klub než za Everton. Svůj první hráčský úspěch zažil v roce 1998, kdy mladí Toffees vyhráli mládežnický Anglický pohár. Debut za první tým přišel v roce 2001 proti West Hamu. Po pro něj povedené sezoně 2005/06 přišla vzácná tropická nemoc, kterou se Hibbert nakazil na své dovolené. Po návratu na hřiště si moc nezahrál, protože si poranil třísla a tři měsíce týmu chyběl. Vrátil se přesně pro zápas na Anfieldu a pomohl Blues vybojovat skvělou šestou pozici.

V lednu 2008 Hibbo podepsal novou čtyřletou smlouvu, v létě ovšem přišla další velká nepříjemnost – Tony si zle pochroumal kolenní vazy, a tak musel dlouhé měsíce opět absentovat. Na trávníky se na podzim ale vrátil ve velkém stylu. Perfektní formou si pro sebe znovu rezervoval místo na pravé obraně. Počátkem jara to nicméně začalo jít s Tonyho výkony z kopce, a z řad mnoha fanoušků se ozývají kritické hlasy. V sezóně 2009/10 měl Hibbert zdravotní problémy s kýlou, i tak ale odehrál docela dost zápasů. Navíc se zapsal do historie Evertonu, když překonal rekord klubových legend Briana Labona a Colina Harveyho v počtu utkáních v evropských pohárech (19). Ani v následujícím ročníku jsme se v podání Tonyho nedočkali toho tolik kýženého gólu. Přesto ale bek znovu dostatečně prokázal, jakou jistotu v něm Everton má. V první polovině sezony si sice příliš nekopnul, vynahradil si to však na jaře. Rozhodně nezklamal a tradičně si odvedl svůj kus poctivé týmové práce.

V březnu 2011 oslavil deset let v prvním týmu a o rok později se dokonce dočkal svého Testimonialu. V srpnu 2012 Everton přivítal řecký AEK, vyhrál 4:1 a Hibbo skóroval z trestného kopu. Následující sezónu sice z velké části promarodil, když ale hrál, nezklamal. Bohužel zdravotní problémy ho neopustily ani v ročníku 2013/14, nastoupil pouze do čtyř střetnutí, přesto na konci června prodloužil smlouvu o dva roky do léta 2016. Nicméně za ony dva roky kvůli opětovným zraněním nastoupil do 10 zápasů, proto a kvůli pokročilému věku mu Evertonu neprodloužil smlouvu a v červnu roku 2016 Toffees opustil. Bohužel klub odchovancům Hibbertovi a Osmanovi konec osobně neoznámil, prvně jmenovaný se ani nemohl rozloučit s fanoušky, na což si později hlasitě stěžoval do novin.

V Evertonu Tony Hibbert strávil 25 let, 16 sezón potom jako člen prvního týmu.