Kenwright: V lednu budou peníze

21/11/2011 0 Od Meňa

Everton stále teprve lanaří nutné investice, přesto Bill Kenwright slibuje, že v blížícím se přestupovém termínu peníze budou a zároveň fanoušky vybízí k trpělivosti.

Bill Kenwright to poslední dobou vskutku nemá jednoduché. Poté, co v létě vyplaval na povrch obsah kontroverzního rozhovoru s fanouškovskou skupinou The Blue Union, čelí chairman dalším vlnám nevole ze strany Evertonians, kterým se současným vedením dochází trpělivost.

Před sobotním zápasem proti Wolverhamptonu okolo Goodisonu již podruhé protestovaly stovky fanoušků, načež Kenwright promluvil a situaci se pokusil zmírnit. V lednovém přestupovém období prý bude mít David Moyes k dispozici určité finance, potrvrdil, že se o koupi klubu momentálně zajímá několik partií a zároveň pochopil důvody, vedoucí fandy k protestním pochodům.

„Pokud mluvíme o lednu, nebude tu tolik peněz v porovnání s jinými kluby, ale peníze budou – v lednu budou investice,“ uvedl Kenwright. „Protesty? Každý má právo protestovat, pokud chtějí. Není většího Evertoniana, než mě a když jsem potkal jednoho z těchto gentlemanů, řekl jsem, „co požadujete, kvůli čemu protestujete?“ A oni v podstatě chtějí vlastníka s daleko více penězi, než mají tři současní většinoví akcionáři a já je absolutně podporuji, protože je to přesně to, co chci i já, a přesně to, na čem většinu času pracuji.“

Kenwright již několikrát vyjádřil úmysl svojí pozice se vzdát, pakliže se objeví správný kupec. Svoje stanovisko potvrdil i tentokrát společně s tím, že se o klub zajímá několik stran. Jednání tedy probíhají, nic konkrétního se ale zatím nerýsuje.

„Pravidelně jsme spojováni s médii protože hledáme, a to již po tři roky. Běžně tu jsou tři nebo čtyři zainteresované strany a aktuálně jsou tu skutečně tři nebo čtyři zainteresované strany. Ale v těchto situacích zjistíte, že takový obchod chvíli trvá. Všude se o něčem mluví a najednou se dlouho nic neděje, protože se musí probrat věci jako doložení financování a do takového stádia jsme se ještě nedostali.

Ale rozhodně je tu zájem a doufám, že vyústí v opravdové investice do klubu, protože přesně to klub potřebuje. Zapomeňtě na chairmana – tohle je to, co fanoušek, sedící v křesle chairmana, chce.“

V souvislosti s Evertonem se ovšem v posledních dnech nehromadí jen nejasné spekulace a dohady. Sobotní výhra nad Wolves vynesla Toffees do přece jen klidnějších vod a ještě předtím si klub na dalších pět let pojistil Marouane Fellainiho, jehož parťák ze středu zálohy Jack Rodwell, naopak ochutnal první seniorskou reprezentační akci.

„Byl to pro Everton výjimečný týden. Everton je více, než klub – je to obrovská rodina. Lidé se mi za to budou smát, ale je to tak. Minulý týden jsme znovu obdrželi Community Awards, jako první klub z Premier League máme Free School, věnovanou klubu, kde můžeme začít vzdělávací proces prostřednictvím Evertonu, dvakrát hrál za Anglii Jack Rodwell a podepsali jsme Felliho.

Mohli jste vidět radost a jeho tváři, protože všechna jednání už jsou za námi, a že nějakou dobu trvaly. Ale už jsou za námi a když říká, že jsme klub, posouvající se dopředu se spoustou mládí kolem, pro chairmana musí být důležité takové věci slyšet.“