Drenthe: Leighton patří k nejlepším

23/11/2011 0 Od Riči

Royston Drenthe doufá v úspěšnou spolupráci v rámci levé straně hřiště, kde operuje jako záložník před Leightonem Bainesem, a zároveň svého kolegu vyzdvihuje.

Holanďan se od svého letního příchodu z Realu Madrid na celosezónní hostování objevuje na obou krajích středové řady, ovšem přeci jenom více ho vídáme jako levého křídelníka, k čemuž má jako levonohý fotbalista pochopitelně blíže. Na tomto postu mu kryje záda Leighton Baines, s nímž by chtěl Drenthe úspěšně spolupracovat a navázat třeba na jednoho ze svých předchůdců, Stevena Pienaara, který se s Bainesem výborně doplňoval.

„Aktuálně hraji s jedním z nejlepších levých obránců na světě. Leighton opravdu nepostrádá kvalitu. Máme dobrý vztah už od začátku, což je velmi důležité. On mě chápe a já zase rozumím jemu, jsem šťastný, že nastupuji po boku někoho takového,“ prozradil Drenthe.

Produkt akademie nizozemského Feyenoordu byl před sobotní utkáním s Wolves požádán od Davida Moyese, aby s Bainesem více spolupracoval: „Na hřišti bojuju pro tým a manažer mi dal pokyny, abych pomáhal Bainesymu. V samotném utkání jsem předvedl solidní výkon, mohu se ale ještě prezentovat lépe a být pro mužstvo více přínosný. Nejsem po duelu s Wolves se sebou zklamaný. Vyhráli jsme a z osobního hlediska u sebe cítím určité rezervy.

S Leightonem jsem se už v minulosti na hřišti potkal, v roli soupeře během semifinále mistrovství Evropy U21. Střetnutí se rozhodlo až po dvaceti šesti penaltách, takže proto si na něj velmi dobře vzpomínám stejně jako on na mě.“

Vítězstvím nad Wolverhamptonem si Toffees aspoň trochu vylepšili hrůzostrašnou bilanci z posledních týdnů, a i proto rychlík ze země tulipánů věří v lepší zítřky: „Proti Wolves šlo o hodně důležitou výhru. Kolo předtím na půdě Newcastlu nebylo jednoduché, prohráli jsme si ho avšak sami v prvních dvaceti minutách. A kvůli reprezentační pauze jsme pak museli čekat čtrnáct dní, abychom se revanšovali.

Lidé od nás v posledním duelu očekávali tři body. Vlci se ukázali v dobrém světle, nám naštěstí pomohlo potřebné štestíčko. Po výhře se vám vrátí sebevědomí, my hráči to určitě pociťujeme. Někteří z nás potřebují více sebevědomí, v konečném důsledku je ale třeba hrát jako jeden muž. Proti Wolverhamptonu se nám to podařilo, snad to přeneseme i do dalšího utkání a opět uspějeme. Budeme sbírat více bodů, jsme silným týmem.“