Saha ke Spurs

31/01/2012 0 Od Riči

Velmi překvapivý odchod se zrodil v posledních minutách zimního přestupového období, Louis Saha se stal novou posilou Tottenhamu Hotspur.

Třicet tři let starý útočník odchází z Evertonu rok před vypršením smlouvy za nezveřejněnou částku. Na Goodison Park přestoupil v létě roku 2008 z Manchesteru United.V první sezoně v modrém dresu Francouze trápila zranění. I díky nim nastřílel “pouze“ 9 branek. Následující rok už to bylo o něco lepší, Sahovi se celkem vyhýbala zranění, a tak nastoupil v sezóně ke 40 utkáním, což je na něj velmi dobré číslo. Navíc přidal 15 branek, k úplné spokojenosti chyběla už jen lepší druhá polovina sezóny.

V první části sezóny 2010/11 Saha připomínal člověka ve stavu hibernace. Sice ho netrápila zranění, ale zato utrpěla jeho střelecká potence. Trefil se až v lednu – téměř po roční pauze. Gól ho viditelně povzbudil, protože začal řádit jako za starých časů, své o tom ví hlavně Blackpool, který Saha ve vzájemném zápase pozdravil čtyřikrát. V březnu však očekávaně přišlo další zranění, kvůli němuž pro něj ročník skončil.

Sezóna 2011/12 ho nezastihla v dobré herní pohodě. Vyhýbala se mu zranění, svůj brankostroj však nepustil. Nastoupil k 20 zápasům, vstřelil jen dvě branky a Everton opouští v nelichotivé šňůře 13 utkání bez vstřeleného gólu. Celkem za EFC odehrál 115 střetnutí a 35x se radoval z branky.