Rozhovor s fanouškem Trotters

26/01/2013 0 Od Riči

Podruhé v sezóně Premier League ustoupí FA Cupu. Ve 4. kole nejstarší soutěže světa se Everton představí na půdě Boltonu, o němž nám pár slov prozradil jeho příznivec T-Mac.

Bolton na konci loňské sezóny sestoupil z Premier League. S jakými ambicemi vstupoval do druhé ligy?

Po sestupu z elitní soutěže byl cílem do nového ročníku bezpochybně návrat do Premier League. Podařilo se udržet takřka kompletně kádr, navíc se uzdravovali Lee Chun-yong a Stuart Holden, klíčoví záložníci, kteří museli kvůli dvojnásobné zlomenině noze (Lee návrat v létě a přetrženému křížovému vazu (Holden návrat v zimě) vynechat celou loňskou sezónu. Nicméně od úvodních zápasů šlo poznat, že The Championship je náročná soutěž a místo boje o postup se tým neustále drží v úvodu druhé poloviny tabulky. Nicméně stále je ještě všechno otevřené, liga je skutečně strašně dlouhá.

Současná 16. příčka není zcela jistě lichotivá, zkus určit příčiny, proč se mužstvo nenachází v tabulce výše.

Hledat příčiny je velmi těžké, neboť live streamů z druhé nejvyšší soutěže moc není a dosud jsem tak mohl vidět pouhé tři zápasy Boltonu. Čerpat tak mohu spíše z informací fanoušků z Reebok Stadium. Ti příčinu často vidí ve špatných výkonech obranné formace, zejména pak stagnujícího Zata Knighta. Nicméně určitě to nějakým způsobem vázne i v ofenzivě, je tam pořádně co zlepšit.

Po špatném startu nahradil na manažerském postu Owena Coyla Dougie Freedman, je on tím vhodným mužem pro Trotters?

Dougie Freedman zahájil své angažmá po příchodu z Crystal Palace úspěšně, v úvodních zápasech sbíral body, poté ale s týmem upadl do podobných výsledků, jimiž se letos prezentoval Owen Coyle. Specialitou Freedmana je zřejmě časté rotování sestavy, neboť pravidelně po každém zápase mění 3-4 hráče v sestavě, zda-li to bude mít nějaká pozitiva, se ještě uvidí.

Aktuálně se nacházíme v přestupovém okně, probíhají v Boltonu nějaké příchody či odchody?

První posilou se stal útočník Barnsley Craig Davies, jenž tak doplnil klub plný Daviesů o další osobu (v klubu hraje záložník Mark Davies, útočník Kevin Davies a majitelem je Eddie Davies). Čerstvě se podařilo zkompletovat další dva příchody, na hostování z W.B.A. přichází obránce Craig Dawson a pro mě nečekaně z Baníku Ostrava Ján Greguš. Kapitán slovenské „jednadvacítky“ ale bude mít náročnou práci se prosadit při relativně slušné konkurenci ve středu pole.

Jmenuj tahouny týmu, kteří by neměli problém ani s Premier League.

Tahouny týmu jsou bezpochyby záložníci Lee Chun-yong, Chris Eagles a Mark Davies. Všichni předvádí výborné výkony a už v létě jsem byl nadšen, že se je podařilo udržet. Daviesovi ale soupeř zlomil nohu a bude ještě notnou dobu chybět.

Championship je náročná soutěž, nehrozí proto, že Bolton v FA Cupu nenastoupí v nejsilnější sestavě a nechá několik hráčů odpočívat?

Zmiňoval jsem neustálou rotaci, kterou Dougie Freedman v lize používá, na stejné bázi by to mělo pokračovat i zítra a pár změn se tak dá očekávat. Vzhledem k širokému kádru by se ale nemělo jednat o nějaké oslabení.

Jak vůbec ty přistupuješ k FA Cupu, co pro tebe tato soutěž znamená?

OSobně jsem velkým fanouškem FA Cupu, zejména takřka všech zápasů významných outsiderů proti favoritům. Zejména tedy zápasy, kdy outsider hraje v domácím prostředí. To nadšení, které člověk vidí a slyší ze stadiónů těch outsiderů při zápasech proti velkoklubům, je nádherné.

Tip na výsledek zápasu.

Tipl bych remízu 1:1 a tím opakovaný zápas v Goodison Parku, každopádně věřím, že uvidíme zajímavý zápas s velkým nábojem.