Osmička favoritů na manažera

22/05/2013 0 Od Riči

Sky Sports dospěla k osmi kandidátům, z kterých by měl vzejít nástupce Davida Moyese. Jsou jimi Neville, Stubbs, Weir, Di Matteo, Mackay, Laudrup, Pereira a Martínez.

David Moyes šéfoval Evertonu jedenáct let, předseda Bill Kenwright po jeho odchodu do Manchesteru United stojí ve složité pozici. Nejenže Kenwright pravděpodobně vůbec nečekal, že by jeho oblíbenec popošel o dům dál, nyní musí navíc jednat rychle a rozumně. Dost ošemetná kombinace.

Dle Sky Sports jsou v osudí tři muži z Evertonu. David Weir a Alan Stubbs patří do trenérského týmu, Phil Neville právě ukončil své hráčské angažmá v klubu a rozhlíží se po novém uplatnění. Zda bude nadále hrát fotbal, nebo přejde do jeho vedení, ještě neví. V posledním rozhovoru ale ujistil o své připravenosti na post manažera. Stubbs úspěšně vede Toffees U21, pozici v prvním týmu by také jistě neodmítl. Bývalý obránce Evertonu David Unsworth vidí Stubbse jako ideální volbu.

V čele kurzů Sky Bet stojí Vitor Pereira z Porta. Čerstvého portugalského mistra dokonce tamější média najisto posílají na Goodison Park. Jiný favorit Roberto Martínez momentálně rozhoduje o svém osudu. Jestli bude Martínez pokračovat ve Wiganu, se bude vědět během čtvrtka, tak oznámil předseda Latics Dave Whelan. Španěl je posílán také na lavičku Stoke City, kde uvolnil místo Tony Pulis.

Zbývá Michael Laudrup, Malky Mackay a Roberto Di Matteo. První dva preferují setrvání ve Swansea respektive v Cardiffu, třetí je momentálně bez práce.

Kdo to tedy bude, Bille?