Ohlasy z Finch Farm – DCL, Kenny & Keane

14/03/2019 5 Od BlueBlooded

V tejto rubrike vám prinášame menší súhrn reakcií hráčov, manažérov a jednoducho každého, kto mal čo v tomto týždni povedať – tentoraz Calvert-Lewin, Kenny a Keane.

Mladý a nádejný Dominic, spolu s Kennym, Daviesom, Lookmanom a Dowellom, bol tento týždeň nominovaný do reprezentácie Anglicka do 21 rokov. Svoju výkonnosť si drží aj napriek nešťastným výsledkom a ako hovorí, jeho góly ho vôbec pri tom neutešujú.

Calvert-Lewin:

Je to extrémne sklamanie. V prvom polčase sme na tom boli veľmi pohodlne, ale nedržali sme sa po prestávke nášho plánu. Vedeli sme, že na nás vybehnú, takže neudržať to do konca bolo trpké. Boli sme na koni a potom sme prestali robiť veci, ktoré nám zabezpečili dvojgólový náskok. A keď skórovali, momentum hry sa zmenilo a to nemôžeme dovoliť. Mali sme si ísť za tretím gólom. Po polčasovom výkone to aj vyzeralo, že by sme mohli.

Viem, že to bolo ťažké pre cestujúcich fanúšikov, ktorí sa na to museli pozerať. Rozhodne cítim, že som hral v posledných zápasoch dobre a skóroval som. Ale to je úplne jedno, keďže sme nebrali ani jeden bod. Výsledok je to, na čom záleží, a i keď je pekné streliť gól, nevyhrali sme. Všetci sa musíme pozrieť na to, ako sme hrali a zistiť, kde sa to pokazilo. Napraviť to môžeme už v ďalšom zápase.

Jonjoe Kenny musí mať zmiešané pocity zo svojho výkonu. Aj keď neodohral najlepší zápas z hľadiska defenzívy, stále bol schopný si pripísať najviac vypichnutí lôpt (5) spomedzi všetkých hráčov na ihrisku. Čo sa odkopov týka, len Michael Keane ich má na konte viac.

Kenny:

Pri vedení 2:0 v prvom polčase sme boli, myslím, brilantní. Veľmi nám to išlo. Ale v druhej polovici sme nerobili to isté. Stále sme mali šance a ak by sme skórovali prví zo šatne na 3:0, bolo by po zápase. Ale to sa nestalo, nechali sme ich hrať a 2:0 je vždy ťažké skóre na udržanie. Dali prvý gól a diváci stáli za nimi. Nebránili sme dobre ani potom a potrestali nás za to. Síce máme veľa kvality v tíme, ale musíme ísť a vyhrávať zápasy ako tento.

Zo seniorskej reprezentácie Troch Levov dostal pozvánku len Jordan Pickford a Micheal Keane. Druhý menovaný tvrdí, že Everton musí zopakovať podobne intenzívny výkon ako v derby proti Liverpoolu, ak chce proti Chelsea získať všetky body.

Keane:

S Newcastleom sme cítili, že sme hodinu dominovali, nespôsobovali nám žiadne problémy a hrali sme vážne dobrý futbal. Mám pocit, že sme otočili stránku v posledných troch dueloch. Boli sme skvelí proti Cardiffu, tiež proti Liverpoolu. A aj s Newcastleom sme hrali vynikajúco, okrem posledných dvadsať minút. Musíte sa pozerať na pozitíva po každom zápase a poučiť sa z chýb, ktoré ste spravili. Pozerať sa smerom dopredu a vždy sa snažiť zlepšiť.

V prvom zápase na Stamford Bridge sme hrali veľmi dobre a boli sme defenzívne silní. Sú dobré mužstvo s veľa hráčmi na top úrovni, takže musíme byť pripravení rovnako ako na Liverpool. Dúfam, že sa nám podarí streliť pár gólov a vyhrať ten zápas.

Ak ma vyberú do zostavy, cítim sa pohodlne hrať s kýmkoľvek vedľa mňa. Chalani ako Jags alebo Yerry trpezlivo čakajú na svoje šance a minimálne jeden z nich ju pravdepodobne v nedeľu dostane. Hral som už zo všetkými a každý je trochu iný typ. Čiže trvá nejaký čas, kým si zvyknete na seba. A ja si myslím, že sme si zvykli už všetci.

Na tomto poslednom derby bola najlepšia atmosféra, akú som zažil v Goodison Parku odkedy hrám za Everton. Naozaj nám pomáha, keď nás fanúšikovia takto podporujú. A vieme, že na to musíme hrať naozaj dobre. Spravíme preto všetko, sme naozaj hladní po výhre. Musíme už doma poraziť niektorý z najlepších tímov a chceme, aby tomu bolo tak už túto nedeľu.

(pôvodný rozhovor: evertonfc.com)