
Statistický přehled sezóny 2018/19
26/05/2019Fanouškovský web www.efcstatto.com připravil podrobný statistický přehled Evertonu v sezóně 2018/19, my vám ho přinášíme přeložený.
Týmové statistiky
- Everton získal v letošní sezóně Premier League 12 bodů v zápasech s týmy elitní ligové šestky – nejvíce v jedné sezóně od ročníku 2013/14 (15).
- Everton udržel v letošní sezóně Premier League 14 čistých kont – pouze tři nejlepší týmy ligy byly lepší.
- Vyjma penalta, Everton vstřelil v letošní sezóně Premier League 16 branek po standardních situací – jenom Liverpoolu se v této statistice vedlo lépe (20).
- Avšak z druhé strany: Everton inkasoval v letošní sezóně Premier League až 16 branek po standardních situací – nejvíce ze všech týmů.
- Everton inkasoval v letošní sezóně Premier League 23 branek z otevřené hry – o polovinu méně než v loňském ročníku.
- Everton si vytvořil v letošní sezóně Premier League 69 šancí po standardních situací (trestné a rohové kopy) – o sedm více než kterýkoliv jiný ligový tým.
- Everton obdržel v letošní sezóně Premier League sezóně 55 žlutých karet – jenom tři nejlepší týmy ligy byly trestány méně.
- Everton obdržel v letošní sezóně Premier League 4 červené karty – jenom Leicester byl trestanější (5).
- Everton trefil v letošní sezóně Premier League 12krát brankovou konstrukci – jenom Chelsea (14), Crystal Palace (13) a Manchester City měly více smůly.
- Evertonu v dubnu skóroval po autovém vhazování ve dvou domácích zápasech v řadě (Jagielka proti Arsenalu a Richarlison proti Manchesteru United). Předtím se Toffees naposledy gólově prosadili po autovém vhazování v září 2012 zásluhou Jelaviće v utkání se Southamptonem.
- Everton dokázal v obou vzájemných zápasech letošní sezóny Premier League porazit pouze jeden tým, Manchester City – nejméně od sezóny 2013/14 (rovněž jenom Manchester City)
- Avšak z druhé strany: Everton porazil v obou vzájemných zápasech letošní sezóny Premier Leagu jenom dva týmy (Burnley a Cardiff City) – nejméně od sezóny 2015/16 (Aston Villa a Newcastle).
- Everton inkasoval v letošní sezóně Premier League 23 branek z otevřené hry – o polovinu méně než v loňském ročníku.
- Prosincový ligový debakl 2:6 s Tottenhamem Hotspur byl šestou prohrou Evertonu na Goodison Parku v historii, kdy inkasoval šest a více branek.
- Tentýž debakl 2:6 s Tottenhamem Hotspur byl teprve druhou prohrou Evertonu na Goodison Parku v historii, kdy obdržel šest a více branek, přestože otevřel skóre duelu (poprvé v září 1928 s Manchesterem City).
- Ligová výhra 5:1 s Burnley na Boxing Day byla nejvyšší venkovní ligovou výhrou od zápasu se Sheffieldem Wednesday, v němž Toffees v září 1985 triumfovali stejným výsledkem.
- Tatáž výhra 5:1 s Burnley byla od triumfu nad Sheffieldem Wednesday v dubnu 1996 rovněž první výhrou v Premier League, kdy Everton vstřelil pět branek ve venkovním duelu, a zároveň prvním zápasem, kdy Everton vstřelil nejrychlejší tři branky od zahajovacího výkopu (za 22 minut).
- Everton ve zmíněném vítězném zápase 5:1 s Burnley skóroval z penalty a trestného kopu v jednom duelu poprvé od zápasu s Manchesterem City v lednu 2010.
- Prohra Evertonu s Milwallem ve 3. kole FA Cupu byla prvním vyřazením v klubové historii z FA Cupu od zápasu s Boltonem v lednu 1994, kdy Everton vyřadil tým z nižší soutěže, přestože Toffees v utkání otevřeli skóre.
- Tatáž prohra Evertonu s Milwallem rovněž byla třetím vyřazením v klubové historii z FA Cupu, kdy Everton vyřadil tým z nižší soutěži, přestože se Toffees v utkání dvakrát ujali vedení (zápasy s Brightonem v únoru 1924 a Tottenhamem Hotspur v únoru 1937).
- Březnová ligová prohra s Newcastlem United byla čtvrtou prohrou v klubové historii, kdy Everton prohrál soutěžní zápas, přestože v poločasové přestávce vedl o dva a více branek (prohry s Leicesterem v září 1926, Aston Villou v prosinci 1926 a Sheffieldem United v dubnu 1975).
- Březnová ligová výhra s Chelsea byla sedmou domácí výhrou v řadě na Den svatého Patrika.
- Dubnová ligová výhra 4:0 s Manchesterem United byla nejvyšší výhrou nad Red Devils od výhry 5:0 v říjnu 1984.
Hráčské statistiky
- Richarlison a Gylfi Sigurdsson vstřelili v letošní sezóně Premier League po 13 brankách – dva hráči Evertonu dosáhli na dvojciferný počet vstřelených branek v lize poprvé od ročníku 2002/03 (Kevin Campbell a Tomasz Radzinski) a zároveň dva hráči Evertonu dosáhli na 13 a více vstřelených branek v lize poprvé od ročníku 1986/87 (Kevin Sheedy a Trevor Steven).
- Richarlison vstřelil branku ve svých prvních dvou soutěžních zápasech v Evertonu a stal se jenom druhým hráčem, kterému se to podařilo od roku 1981 (dříve Brian McBride v roce 2003)
- Idrissa Gueye v letošní sezóně Premier League předvedl 142 úspěšných zákroků – jenom Wilfred Ndidi z Leicesteru byl lepší v této dovednosti (143).
- Nicméně v přepočtu na časový úsek 90 minut Gueye dosáhl na 4,5 úspěšného zákroku – o 0,6 více než kterýkoliv jiný hráč, jenž v letošní ligové sezóně Premier League odehrál minimálně 90 minut.
- Lucas Digne vstřelil v letošní sezóně Premier League čtyři branky zpoza vápna – jenom Christian Eriksen z Tottenhamu Hotspur byl lepší v této dovednosti (6).
- Jordan Pickford chytil v letošní sezóně Premier League tři pokutové kopy a stal se teprve třetím brankářem v klubové historii, kterému se podobný počin povedl v jednom ligovém ročníku (dříve Tommy Fern v 1920/21 a Neville Southall v 1988/89).
- Gylfi Sigurdsson neproměnil v letošní sezóně Premier League 3 pokutové kopy (proměnil 2 z 5) – stejný počet penalt neproměnil do letošní sezóny během své celé předešlé klubové a reprezentační kariéry (proměnil 24 z 27).
- Všechny tři neproměněné pokutové kopy v letošní ligové sezóny Premier League byly v zápasech na Goodison Parku, čím se Sigurdsson stal jenom druhým hráčem v klubové historii s tímto nelichotivým zápisem (prvním byl Wayne Rooney v sezóně 2017/18).
- Michael Keane vyhrál v letošní sezóně Premier League 192 hlavičkových soubojů (úspěšnost 60,6 %) – jenom Sean Morrison z Cardiffu City byl lepší v této dovednost (226).
- Lucas Digne vytvořil v letošní ligové sezóně Premier League 71 šancí – o 20 více než kterýkoliv jiný obránce v lize. Francouz zároveň dosáhl v celkovém ligovém hodnocení této dovednosti na 9. místo.
- V loňské sezóně Premier League zaznamenal z hráčů Evertonu nejvíce střel na branku Oumar Niasse (18). V letošní sezóně Premier League překonali loňský Niasseho zápis hned tři hráči – Gylfi Sigurdsson (34), Richarlison (29) a Theo Walcott (21).
- 164 cm vysoký Bernard vyhrál v letošní sezóně Premier League tři hlavičkové souboje, a to proti Jacku Corkovi z Burnley (183 cm), Kyleovi Walkerovi z Manchesteru City (178 cm) a Edenovi Hazardovi z Chelsea (173 cm).
- Richarlisonovy dvě vstřelené branky v ligovém zápase s Wolverhamptonem Wanderers znamenaly, že poprvé od hattricku Tonyho Cotteeho s Newcastlem United v srpnu 1988 skóroval hráč Evertonu dvě a více branky v prvním ligové kole nového ročníku.
- Richarlisonovy dvě vstřelené branky v ligovém zápase s Wolverhamptonem Wanderers rovněž znamenaly, že poprvé od dvougólového zápisu Jôa s Boltonem v únoru 2009 hráč Evertonu dvakrát skóroval ve svém debutu v dresu Toffees.
- Phil Jagielka se po vyloučení v ligovém zápase s Wolverhamptonem Wanderers stal čtvrtým hráčem v klubové historii, který uviděl červenou kartu v prvním ligové kole nového ročníku.
- Gól Yerryho Miny v ligovém zápase s Burnley na Boxing Day se stal brankou Evertonu č. 7 000 v nejvyšší anglické soutěži.
- Červená karta Lucase Digneho v únorovém ligovém zápasem s Huddersfieldem Town byla prvním vyloučením střídajícího hráče Evertonu od červené karty Kevina Mirallase v zápase se Swansea City v září 2015.
- Bernardův gól v březnovém ligovém zápase s West Hamem nebyl pouze Brazilcova první vstřelená branka v Evertonu, ale rovněž jeho první střela na branku v Premier League.
- Phil Jagielka se svou vstřelenou brankou v dubnovém ligovém zápase s Arsenalem stal ve věku 36 let a 233 dní pátým nejstarším ligovým střelcem v klubové historii (nejstarší je Wally Fielding v zápase s West Bromem v září 1958 ve věku 38 let a 305 dní).
- Gylfi Sigurdsson se stal prvním hráčem Evertonu od Graemea Sharpea v sezóně 1981/82, který se gólově prosadil v obou ligových zápasech s Manchesterem United v jednom ligovém ročníku.
- Ben Mee z Burnley se vlastním gólem v březnovém zápase s Evertonem stal třetím hráčem, který v zápasech Premier League s Evertonem zaznamenal více než jednu trefu do vlastní sítě (dříve Shay Given a Ryan Shawcross).
Statistiky hráčů v letošní sezóně Premier League – celkové
- Nejvíce branek – Richarlison/Sigurdsson (13), Calvert-Lewin (6).
- Nejvíce střel – Sigurdsson (86), Richarlison (83), Calvert-Lewin (52).
- Nejvíce střel na branku – Sigurdsson (34), Richarlison (29), Walcott (21).
- Nejvíce asistencí – Sigurdsson (6), Digne (4), Bernard/Tosun (3).
- Nejvíce vytvořených šancí – Sigurdsson (74), Digne (71), Bernard (40).
- Nejvíce pokusů o dribling – Bernard (82), Richarlison (81), Sigurdsson (67).
- Nejvíce úspěšných driblingů – Gomes (41), Bernard (40), Richarlison (39).
- Nejvíce zachycených přihrávek – Gueye (74), Digne (60), Zouma (54).
- Nejvíce odvrácených míčů před vlastní bránou – Keane (182), Zouma (120), Digne (94).
- Nejvíce pokusů o zákrok – Gueye (180), Bernard (89), Digne (88).
- Nejvíce úspěšných zákroků – Gueye (142), Digne (71), Sigurdsson (56).
- Nejvíce zablokovaných střel – Keane (22), Zouma (12), Digne (9).
- Nejúspěšnější přesnost přihrávek (min. 500 přihrávek) – Schneiderlin (88,6 %), Gomes (84,8 %), Gueye (84,3 %).
- Nejvíce vyhraných hlavičkových soubojů – Keane (192), Calvert-Lewin (111), Zouma (98).
- Nejvíce ztrát míče – Richarlison (90), Gomes (50), Calvert-Lewin (42).
- Nejvíce zkažených dotyků s míčem – Richarlison (111), Sigurdsson (78), Walcott (77).
- Nejvíce faulující – Gueye (54), Gomes (49), Digne (39).
- Nejvíce faulovaní – Richarlison (73), Sigurdsson (39), Gueye (38).
- Nejvíce ofsajdů – Walcott (19), Richarlison (17), Tosun (8).
Statistiky hráčů v letošní sezóně Premier League – v přepočtu na časový úsek 90 minut
(min. 500 odehraných minut)
- Nejvíce branek – Richarlison (0,44), Sigurdsson (0,37), Calvert-Lewin (0,30).
- Nejvíce střel – Tosun (3,2), Richarlison (2,8), Calvert-Lewin (2,6).
- Nejvíce střel na branku – Tosun (1,5), Richarlison/Sigurdsson (1,0).
- Nejvíce asistencí – Lookman (0,30), Tosun (0,26), Sigurdsson (0,17).
- Nejvíce vytvořených šancí – Digne (2,2), Sigurdsson (2,1), Bernard (1,7).
- Nejvíce pokusů o dribling – Lookman (5,2), Bernard (3,5), Richarlison (2,7).
- Nejvíce úspěšných driblingů – Lookman (3,4), Gomes (1,9), Bernard (1,7).
- Nejvíce zachycených přihrávek – Gueye (2,4), Kenny/Zouma (1,9).
- Nejvíce odvrácených míčů před vlastní bránou – Keane (5,5), Mina (5,0), Zouma (4,1).
- Nejvíce pokusů o zákrok – Gueye (5,7), Davies (4,0), Gomes (3,9).
- Nejvíce úspěšných zákroků – Gueye (4,5), Schneiderlin (2,6), Davies (2,5).
- Nejvíce zablokovaných střel – Keane (0,67), Mina (0,50), Zouma (0,41).
- Nejvíce vyhraných hlavičkových soubojů – Keane (5,8), Calvert-Lewin (5,6), Mina (3,8).
- Nejvíce ztrát míče – Lookman (3,7), Richarlison (3,0), Gomes (2,3).
- Nejvíce zkažených dotyků s míčem – Richarlison (3,7), Calvert-Lewin (3,4), Tosun/Walcott (3,3).
- Nejvíce faulující – Schneiderlin (2,3), Gomes (2,2), Davies (1,9).
- Nejvíce faulovaní – Lookman (3,1), Richarlison (2,5), Calvert-Lewin/Davies (1,6).
- Nejvíce ofsajdů – Walcott (0,81), Tosun (0,69), Richarlison (0,57).
Porovnání ligových sezón 2017/18 a 2018/19
2017/2018 | 2018/19 | Rozdíl | |
Místo v tabulce | 8. | 8. | 0 |
Body | 49 | 54 | +5 |
Body s týmy TOP6 | 4 | 12 | +8 |
Výhry | 13 | 15 | +2 |
Remízy | 10 | 9 | -1 |
Prohry | 15 | 14 | -1 |
Vstřelené branky | 44 | 54 | +10 |
Vstřelené branky týmům TOP6 | 6 | 13 | +7 |
Obdržené branky | 58 | 46 | -12 |
Obdržené branky od týmů TOP6 | 30 | 18 | -12 |
Rozdíl ve skóre | -14 | +8 | +22 |
Čistá konta | 10 | 14 | +4 |
Čistá konta s týmy TOP6 | 2 | 5 | +3 |
Střely na zápas | 9,4 | 13,1 | +3,7 |
Střely na branku na zápas | 3,2 | 4,4 | +1,2 |
Střely na branku s týmy TOP6 na zápas | 1,3 | 4,7 | +3,4 |
Střely soupeřů na zápas | 14,2 | 10,6 | -3,6 |
Střely soupeřů na branku na zápas | 4,8 | 3,6 | -1,2 |
Střely týmů TOP6 na zápas | 19,2 | 12,6 | -6,6 |
Střely týmů TOP6 na branku na zápas | 6,8 | 4,4 | -2,4 |
Vytvořené šance na zápas | 7,0 | 9,3 | +2,3 |
Vytvořené šance soupeřů na zápas | 10,2 | 7,7 | -2,5 |
Vytvořené šance s týmy TOP6 na zápas | 5,2 | 8,2 | +3,0 |
Vytvořené šance týmů TOP6 na zápas | 14,1 | 9,3 | -4,8 |
Úspěšné přihrávky na zápas | 288,4 | 335,7 | +47,3 |
Úspěšné přihrávky dopředu na zápas | 134,4 | 164,6 | +30,2 |
Úspěšné přihrávky v útočné třetině hřiště na zápas | 74,5 | 83,6 | +9,1 |
Úspěšnost přihrávek | 74 % | 77 % | +3 % |
Úspěšnost přihrávek dopředu | 63 % | 69 % | +6 % |
Úspěšnost přihrávek v útočné třetině hřiště | 59 % | 64 % | +5 % |
Akce v obranné třetině hřiště | 31 % | 27 % | -4 % |
Akce v útočné třetině hřiště | 27 % | 30 % | +3 % |
Pre mňa je toto najkrajší článok zo všetkých, raj 🙂 Podrobné štatistiky, dáta. Veľká vďaka Riči za preklad a postnutie. Aj dáta ukazujú mierne zlepšenie oproti frustrujúcej predošlej, o 5 bodov a 2 výhry viac, viag gólov, striel na bránu, viac vytvorenýc šancí, úspešnejšie prihrávky dopredu atď. Aj na pohľad to bol krajší futbal. Ak sa odohrá min. také zlepšenie aj budúcu sezónu, budem spokojný (teda min. o nejakých 5 bodov, 2 výhry viac, remíza miesto prehry). Vo výraznejší pokrok dúfam, ale toto bude pre mňa spodná latka.