Ancelotti: Dokud budu v Evertonu, Richarlison neodejde

04/03/2021 0 Od Riči

Manažer Carlo Ancelotti v krátkém rozhovoru pro britský deník The Times rezolutně odmítl odchod svého klíčového hráče Richarlisona.

Brzy 24letý útočník se na začátku sezóny nechal slyšet pro brazilskou televizi, že informoval Ancelottiho o své touze hrát evropské poháry. Italský stratég na to reagoval prohlášením, ve kterém navrhl Richarlisonovi, aby zůstal na Goodison Parku ještě rok, po němž se uvidí, zda se spolu nekvalifikují do kontinentální soutěže.

Rok sice ještě neuběhl, Toffees ale mají sezónu rozehranou velmi solidně s ohledem na umístění zaručující místenku v Evropské lize, nebo dokonce Lize mistrů.

Ancelotti nyní na otázku, zda si pamatuje svůj slib z loňského pozdního léta, reagoval s úsměvem: „Mluvím s Richarlisonem každý den, i když musím přiznat, že komunikace s ním je obtížná – bohužel potřebuji tlumočníka. Možná jsem mu v minulosti říkal o zmíněném slibu… Nevím přesně, na jak dlouho má ještě v Evertonu smlouvu, ale mohu všechny ubezpečit, že Richarlison zůstane v Evertonu, dokud budu v klubu trénovat. Na tom trvám.

Mám ho rád jako hráče. A pokud on mě nemá rád jako manažera, vlastně na tom vůbec nezáleží. Stejně zůstane v Evertonu.“

Ancelottiho neústupnost v otázce potencionálních prodejů svých důležitých hráčů je dobře známá. Například ještě v Neapoli navzdory vehementnímu přání Allana zablokoval jeho transfer do PSG.

Richarlison, jehož jméno se v posledních týdnech spojuje s Barcelonou nebo Manchesterem United, prodloužil předloni smlouvu v Evertonu do roku 2024.

„Richarlison platí za moderního a komplexního útočníka,“ pokračoval v rozhovoru Ancelotti, „jeho pracovitost na hřišti je obdivuhodná. Fyzicky nezaostává za záložníky, a navíc profituje ze své rychlosti a efektivity ve vápně. Před bránou soupeře je opravdu produktivní, umí dobře hlavou a také má výborný výběr místa. Určitě může v budoucnu patřit mezi nejlepší útočníky v Evropě.“

Toffees ve své historii ještě nikdy nepronikli do Ligy mistrů, a třebaže jsou jí nyní na dostřel, prioritou nadále zůstává kvalifikace do evropských pohárů. Na druhou stranu Ancelotti se milionářské výzvy nebojí: „Očekávání není sprosté slovo. Minulý rok, když jsem přišel do Evertonu, se stále mluvilo o záchraně v Premier League. Nyní hovoříme o Lize mistrů. To se mi líbí.“