Everton – Pumas UNAM 1:0

29/07/2021 2 Od BlueBlooded

Druhý a posledný zápas na americkom Florida Cupe priniesol opäť výhru, tentoraz však v riadnom hracom čase. O jediný gól stretnutia sa postaral Moise Kean.

Stretnutie bolo naplánované rovnako ako pri prvom zápase na polnoc, tentoraz zo stredy na štvrtok stredoeurópskeho času. To pre tunajšieho diváka nebolo práve najvhodnejšie, no iste sa našli borci, ktorí nemali problém striedanie dní neprespať. Priznávam sa, ja som medzi nich nepatril. Zápasu predchádzala pozitívna správa. Séamus Coleman predĺžil s klubom zmluvu o rok, čiže do leta 2023.

1. polčas

Spomínaný taliansky reprezentant Kean sa dostal do gólového zakončenia už v 19. minúte. Skvelou prienikovou prihrávkou ho našiel Gray a Moise musel zakončovať na dvakrát, keďže jeho prvú strelu brankár síce pustil za chrbát, ale výrazne spomalil. Dorážka bola nutná. Otvoreniu skóre predchádzala úvodná pasáž, a vlastne aj zvyšok duelu, kde Everton pôsobil presvedčivejšie než v prvom zápase. Lepšie držal loptu a pravidelne sa púšťal do nebezpečných útokov.

O niečo neskôr si Kean mohol a mal pripísať získaný pokutový kop. Avšak pán hlavný rozhodca si nevšimol do neba volajúcu ruku stopéra Galinda, ktorý Moisemu prekazil akrobatický pokus o strelu na bránu. Ocitol sa aj v roli nahrávača, keď na konci prvého polčasu vysunul Iwobiho do šestnástky, kde Nigérijčan po efektnom driblingu len tesne minul bránu. Ten mimochodom hral na pozícií čísla 10.

V sumáre – Pumy mali viac striel (7:6), ale Everton sa triafal viac na cieľ (4:2). Súper tiež získal viac rohových kopov (3:1), ale Everton držal viac loptu (56,9% – 43,1%) a presnejšie prihrával (88,8% – 81,8%).

2. polčas

Kým v prvom dejstve sme hrali systém 4-2-3-1, po prestávka prešiel Benítez na 4-3-3. Do útoku nasadil Jamesa, Broadheada a Gordona. V zálohe ich fyzickým fondom dopĺňali Allan, Doucouré a Gbamin. Zmena tiež nastala aj v útočnej efektívnosti súpera a náš striedajúci Virgínia v bráne sa nenudil.

Na našej strane hrozili zakončeniami Gordon, Doucouré aj James Rodríguez, ktorého strelu z bezprostrednej vzdialenosti len tak tak vyrazil González. Kenny podobne z blízka neuspel. Broadhead sa zaskvel pekným nájazdom z ľavej strely, ktorý však prepískol a skončil až za bránkovou čiarou.

Na konci zápasu mali Pumy viac striel (15:14), ale Everton stále lepšie mieril (7:4). Oponent mal opäť viac rohov (5:2), Everton loptu nepožičiaval (55,7% – 44,3%) a mal presnejšie prihrávky (85,8% – 83,9%).

Zostava: Begović (46′ Virgínia) – Coleman (46′ Kenny), Godfrey (46′ Holgate), Keane (71′ Gibson), Digne (71′ Anderson) – Davies (46′ Allan), Gomes (46′ Doucouré) – Iwobi (46′ Rodriguez), Townsend (46′ Gordon), Gray (46′ Gbamin) – Kean (46′ Broadhead – 81′ Whitaker)

(fotozdroj: Tony McArdle/Everton FC)