Calvert-Lewin zasáhl do přípravy

01/08/2023 0 Od Riči

Everton remizoval s italskou Monzou 2:2 v přátelském utkání na Goodison Parku, které se konalo za zavřenými dveřmi. Do letní přípravy se poprvé zapojili rekonvalescenti Vitaliy Mykolenko a Dominic Calvert-Lewin. Ukrajinský reprezentant odehrál celých 90 minut, zatímco anglický útočník nastoupil do prvního poločasu.

V zápase proti devátému týmu loňské italské ligy ukázal v dobré světle mladý křídelník Lewis Dobbin, když vstřelil jeden gól a na druhý přihrál. Odchovanec Evertonu se dobrými výkony v přípravě hlasitě hlásí o místo v kádru Seana Dyche pro nadcházející sezónu Premier League.

Pro toto utkání obdrželi volno někteří hráči z A-týmu. Chyběli také čerstvě zraněný Dwight McNeil a Demarai Gray, který touží po přestupu do Fulhamu a momentálně trénuje osamoceně.

Sestava Evertonu: Virgínia – Higgins (46. Welch), Godfrey, Branthwaite, Mykolenko, Garner, Onana Onyango, Dobbin, Danjuma (75. Kouyate), Calvert Lewin (46. Maupay)