Ďalší zápas za zatvorenými dverami

16/08/2023 0 Od BlueBlooded

Everton včera odohral už druhý zápas bez prítomnosti verejnosti v tejto sezóne, určený pre hráčov, ktorým chýba kondícia a herná prax. Súperom mu bol tím Manchesteru United v ich tréningovom centre v Carringtone.

Dominic Calvert-Lewin absolvoval svojich prvých 90 minút od májového takmer celého zápasu v Brightone. Útočník mal odohrať len 70 minút, ale zvládol napokon celé stretnutie. United vyhrali 2:0 vďaka nešpecifikovanému vlastnému gólu v prvom polčase a presnému zásahu Scotta McTominaya v tom druhom.

Presné zostavy neboli zverejnené, ale minúty dostali aj Arnaut Danjuma, Vitalii Mykolenko, Ben Godfrey či Jarrad Branthwaite. Devils vymenovali tiež silnú zostavu, v ktorej boli aj Anthony Martial, Harry Maguire, Hannibal, Dan Gore a tiež bývalý hosťujúci hráč EFC Donny van de Beek, ktorý je na predaj.

Sean Dyche po Fulhame:

„Je tu množstvo hráčov, nielen Dom (Calvert-Lewin), ktorí musia hrať v tomto zápase. Dom je na tom inak, pretože dokončuje rehabilitáciu, ale niektorí ďalší hráči potrebujú minúty, pretože potrebujú hrať, keď vynechali časť prípravy. Myko (Mykolenko) a Arnie  Danjuma), takí ľudia potrebujú futbal.“