Doucouré podepsal novou smlouvu

08/11/2023 4 Od Riči

Abdoulaye Doucouré prodloužil s Evertonem smlouvu do léta 2025 s možností opce na další rok. Starý kontrakt tohoto 30letého záložníka platil pouze do konce letošní sezóny.

Rodák ze severní Francie zažívá pod vedením manažera Seana Dyche nejlepší období u Toffees. Modrý dres přitom nosí už od roku 2020, kdy přestoupil z Watfordu za 20 milionů liber.

Po svém lednovém jmenovaní začal Dyche Doucourého, který byl předtím manažerem Lampardem odstaven, okamžitě stavět na pozici čísla 10. Za tuto důvěru se mu silový fotbalista doposud odvděčil osmi vstřelenými góly a třemi asistencemi. V kádru Blues nenajdete za posledních devět měsíců produktivnějšího hráče.

Další dobrou zprávou je, že Doucouré nedlouho po podpisu smlouvy oznámil, že se nezúčastní nadcházejícího Afrického poháru národů, který probíhá od 13. ledna do 11. února, zatímco anglické soutěže budou po týdenní pauze pokračovat ve svém programu.

Na začátku loňského roku Doucouré změnil reprezentační dres, když správně vyhodnotil, že se nikdy nedočká pozvánky do francouzského seniorského týmu. Rozhodl se reprezentovat Mali, odkud pochází jeho rodina, a v roce 2022 odehrál za tuto sahelskou zemi dva zápasy. Později však vypadl z národního výběru, protože pod vedením Franka Lamparda nenastupoval v Evertonu. V posledních měsících potom přehodnotil své původní stanovisko a nyní se už plně soustředí na klubovou kariéru.