Onyango si do konca sezóny nekopne

07/04/2021 0 Od BlueBlooded

Osemnásťročný stredný záložník Tyler Onyango utrpel závažnú zlomeninu členka a poškodenie väzov v zápase štvrtého kola FA Youth Cupu pri víťazstve nad Manchestrom City 1:0 v sobotu 3. apríla.

Kapitán výberu Evertonu do 18 rokov bol v druhom polčase zápasu zozadu nebezpečne atakovaný Alexom Robertsonom, čo vyústilo v nepríjemné zranenie. Záložník Manchestru City sa neskôr ospravedlňoval hráčom Evertonu, keď bol Onyango odnášaný na nosidlách len pár minút pred koncom stretnutia.

Hráč bol následne klubovým zdravotníckym personálom prevezený do nemocnice na röntgen. Tam odhalili rozsah škôd na nohe spôsobený nedbalým zákrokom súpera. Klub už potvrdil, že bude operácia je nutná. Mladík ju podstúpi tento týždeň v Londýne na opravu poškodených väzov ešte predtým, než začne rehabilitačný proces.

Pre Onyanga je to veľká smola. Patrí totiž k najväčším súčasným talentom akadémie. Túto sezónu dokonca debutoval aj v prvom tíme, keď striedal z lavičky v záverečnej fáze víťazstva 3:0 v FA Cupe nad Sheffieldom Wednesday v Goodison Parku. Posledných pár mesiacov bol tiež pravidelným účastníkom tréningov prvého tímu.

Zatiaľ nebol stanovený presný časový odhad, dokedy môže byť Tyler mimo hry.

„Jeho zranenie bolo skutočne nešťastné, ale toto sa niekedy môže stať vo futbale. Musí zostať celkom pokojný. Môže mať fantastickú kariéru. Dúfam, že sa čoskoro uzdraví.“ – Carlo Ancelotti