Patterson si mesiac nezahrá

30/09/2022 0 Od BlueBlooded

Obranca Evertonu a Škótska Nathan Patterson bude pre zranenie členka mimo hry na štyri až päť týždňov. 20-ročný hráč utrpel zranenie počas minulotýždňového víťazstva Škótska v Lige národov nad Ukrajinou v Hampden Parku 3:0. Z ihriska musel byť odnesený na nosidlách už po 26 minútach prvého polčasu. Talentovaný pravý obranca prešiel sériou vyšetrení, a unikol značnému poškodeniu väzov. Po konzultácii so špecialistom v Londýne teraz Nathan podstúpi liečbu v starostlivosti lekárskeho tímu Evertonu na Finch Farm.

Patterson nastúpil v každom doterajšom zápase tejto sezóny v základnej zostave manažéra Franka Lamparda, a podľa jeho defenzívnych štatistík sa niet čomu čudovať. V tabuľke nižšie nájdete rebríček počtu obranných zákrokov hráčov Premier League v tomto ročníku a ich úspešnosť: