PL chce udělit Evertonu odpočet 12 bodů

26/10/2023 5 Od Riči

Podle vedení Premier League Everton porušil finanční pravidla a v aktuálním procesu ho navrhuje potrestat odpočtem 12 bodů, což by de facto znamenalo jeho sestup do druhé ligy.

Případ Evertonu projednává nezávislá komise, která finální rozhodnutí vydá až v průběhu několika týdnů. Stanovisko klubu zůstává nezměněno, když odmítá jakoukoli svou vinu.

Porušení pravidel Toffees údajně souvisí s daňovými problémy spojenými s půjčkami na nový stadion, ale protože se jedná o neveřejné vyšetřování, detaily případu zůstávají utajeny.

Pro lepší kontext je zajímavé uvést stanovisko Premier League z roku 2021 v případě snahy šesti nejlepších klubů o odchod ze soutěže a připojení se k evropské Superlize. I přesto, že by tento krok značně poškodil anglickou ligu, rozhodla se Premier League nepotrestat tyto kluby, jelikož se obávala, že by za to nejvíce trpěli jejich fanoušci.

Spolu s Evertonem je z porušení pravidel nařčen i Manchester City. Zatímco Everton čelí jednomu obvinění, Citizens čelí hned 115 obviněním v rozmezí 9 let.