Everton – Arsenal 1:2

14/11/2010 0 Od Riči

Everton připravil pro své fanoušky během jednoho týdne tři zklamaní. Po remízách s Blackpoolem a Boltonem vyloupil Goodison Park Arsenal.

První poločas příliš oko fotbalového diváka nezaujal, šancí na jedné či druhé straně bylo poskrovnu. Dobrou příležitost měl v 10. minutě po průniku Colemana Cahill, jenž ale svoji hlavičku do prostoru mezi třemi tyčemi neumístil.

Arsenal poprvé vážněji (do té doby se prezentoval jen několika zblokovanými či nepřesnými střelami) a hned gólově zahrozil v 36. minutě, když, dá se říct, zužitkoval svoji patrnou převahu. Střelu Nasriho Howard ještě stačil vyrazit, ovšem u odraženého míče byl nejdřív Aršavin, jenž nahrál Sagnovi. A Francouz bez větších rozpaků napálil míč do sítě – 0:1.

Vyrovnat mohl závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky Saha po chybě Fabianskiho, který podběhl rohový kop. Saha však hlavičkou trefil jen brankaře Arsenalu. Případná branka by ale stejně asi neplatila, jelikož pomezní rozhodčí zdviženým praporkem signalizoval nějaké porušení proti pravidlům. Jaké ovšem, zůstává záhadou.

Druhý poločas začal přesně obráceně než bylo v plánech, Arteta ztratil ve středu pole míč, čehož Gunners využili protiútokem, na jehož konci stál po přihrávce Chamakha zakončující Fabregas – 0:2.

Everton mohl odpovědět bleskově, Sahovi k samostatnému nájezdu na Fabianskiho ale zabránil, co by poslední hráč soupeře, faulující Squillaci. Proč rozhodčí Webb Squillacimu udělil jen žlutou kartu, rozumně vysvětlit nikdo nemůže. Vinit Webba za prohru by ale bylo ubohé, vždyť Everton v závěru opět doplatil na svůj letošní nešvar – neproměňování šancí.

V 57. minutě po pěkné akci našel Pienaar ve vápně Rodwella, střídající mladík však bránu hodně přestřelil. Následně mohl naděje Toffees na bodový zisk definitivně pohřbít po individuální akci nejprve Nasri a poté Chamakh, jenže prvního jmenovaného vychytal Howard a druhému Kanonýrovi chybělo k přesnějšímu zakončení pár centimetrů.

Everton začal pořádně hrozit až v poslední desetiminutovce, nejprve z otočky dobře pálil Beckford, avšak stejně jako Pienaar vyhořel na Fabianskim. Naději vykřesal v 89. minutě po nabídce Sahy Cahill – 1:2. Nakonec ale zůstalo jen u snížení, Everton tak přerušil šňůru sedmy zápasů bez prohry. Zaslouženě.

Branky: 89. Cahill – 36. Sagna, 48. Fabregas
ŽK: Heitinga, Coleman – Squillaci, Fabregas
Everton: Tim Howard, Sylvain Distin, Phil Jagielka, Leighton Baines, Phil Neville (69. Jermaine Beckford), Mikel Arteta (69. Yakubu Ayegbeni), John Heitinga (46. Jack Rodwell), Steven Pienaar, Seamus Coleman, Louis Saha, Tim Cahill
Arsenal: Lukasz Fabianski, Johan Djourou, Sébastien Squillaci, Gaël Clichy, Bakari Sagna, Alexandre Song, Jack Wilshere (46. Denílson), Cesc Fàbregas, Andrej Aršavin (66. Tomáš Rosický), Marouane Chamakh (90. Emmanuel Eboué), Samir Nasri
Rozhodčí: Howard Webb
Diváci: 36 278