Distin: Musíme přivést posily

30/07/2011 0 Od Riči

Podle Sylvaina Distina potřebuje Everton v letním přestupovém období koupit jednoho či dva hráče, aby nezaostával za konkurencí v Premier League.

Ačkoliv se nacházíme v polovině léta, Toffees zatím přivedli jenom v rámci hostování mladého Erica Diera ze Sportingu Lisabon. David Moyes však nemá na nové fotbalisty peníze, a tak musí čekat, zda mu podaří prodat nepotřebné nigerijské duo Joseph Yobo a Yakubu.

Distin je zastánce toho, aby si Everton nedával před koncem přestupového okna do nadcházející sezóny žádné cíle.

„Musíme si počkat, zda někdo přijde a odejde. Snad nás nikdo z našich nejlepších hráčů neopustí, naopak zcela určitě potřebujeme posily.

Když se podíváte třeba na Sunderland nebo Newcastle, uvidíte u nich, jak zkvalitnili svá mužstva. A to přesně potřebujeme také my, potřebujeme kvalitu. Pozor, to ale neznamená, že teď nemáme dobrý tým. Disponujeme však úzkým kádrem, a jestliže nás zastihnou zranění, v Premier League na to doplatíme. Jedna či dvě posily by pomohli.“

Francouzský stoper je stejně jako jeho spoluhráči ohromen mladíky Evertonu. Hlavně Ross Barkley si za své výkony během americké turné vysloužil mnoho chvály. Pozadu ovšem nezůstal ani Apostolos Vellios nebo Conor McAleny.

„Potřebujeme je. Naše soupiska nepraská ve švech, takže dozajista budou platní. Čeká nás těžká sezóna, snad nás nepostihne tolik zdravotních komplikací jako minulý rok. Všichni mladíci, kteří s námi trénovali, prokázali své schopnosti.“

Distin se loňskou sezónu stal jedním z nevytěžovanějších mužů sestavy Davida Moyese. Skot ho postavil do všech ligových zápasů, celkem 33 let starý obránce posbíral ve všech soutěžích 44 startů. S Philem Jagielkou vytvořil hlavně ke konci ročníku stabilní stoperskou dvojici.

„S Jagsem se mi hraje dobře, něco jsme toho spolu už odehráli. Ale s Johnym Heitingou mi to vyhovuje také. S Jagsem si na hřiště velmi rozumíme, s Johnym musím komunikovat trochu více, to však nemění nic na tom, že nám to spolu klape.

Boj o základní sestavu mužstvu prospívá, občas ale potřebujete trochu ustálit sestavu. Nejlepší týmy příliš své úvodní jedenáctky nemění. Samozřejmě pokud se někdo zraní, to je jiný případ, jenže mají šest nebo sedm hráčů, kteří nastupují pravidelně každý týden.

Jestliže s někým budete hrát velmi často, zvyknete si na sebe, což přinese výsledky. Čím více rotujete sestavou, tím těžší je to potom na hřišti.“