Werder Brémy – Everton 1:0

02/08/2011 0 Od Meňa

Slabý výkon z předposledního přípravného zápasu aneb výlet do Německa Evertonu příliš nevyšel. Domácímu Werderu Brémy podlehl nejtěsnějším rozdílem 0:1.

První akci jinak nezáživného utkání měl na svědomí Ross Barkley, když si před vápnem sebevědomým průnikem udělal prostor a prudkou střelou otestoval domácího brankáře. Ze strany Evertonu to ale byla jediný střelecký pokus poločasu. Daleko lépe se prosazoval Werder a po dvou spálených šancí se napotřetí po hrubce středu obrany a nejistému zákroku Muchy, trefil hlavou Wagner.

Ani druhá půle Blues nevyšla. Jedinou vážnější šanci měl na svědomí Baines, když po svém zblokovaném přímém kopu pohotově dorážel. Patnáct minut před koncem mohl na 2-0 zvýšit Rosenberg, když se řítil sám na střídajícího Howarda, namířil ale vedle.

Everton: Mucha (46. Howard), Hibbert (60. Neville), Jagielka, Distin, Baines, Barkley (60. Coleman) Heitinga, Cahill, Osman, Beckford (77. Vellios), Anichebe (46. Saha)

Gól: 36. Wagner