Bolton – Everton 0:2

26/11/2011 0 Od Meňa

Na Reebok Stadium se dnes Everton prezentoval přesvědčivě. První půle sice na tříbodový zisk nevypadala, v té druhé ale hosté zužitkovali početní výhodu a připsali si další výhru.

Základní sestava se od té, která porazila Wolverhampton, tolik nelišila, přece jen ale David Moyes změnu provést musel a týkala se Roystona Drentheho, kterého ze hry vyřadilo zranění kotníku. Jako levý záložník tak nastoupil Dinyar Bilyaletdinov. Ani jeden z trojice Rodwell, Distin, Neville se pak v nominaci neobjevil.

Everton nezačal špatně, po třech minutách se musel mít Jaaskelainen na pozoru před Colemanovým pokusem a jen několik vteřin na to musel brankář Boltonu zasahovat znovu, když Jagielka usměrňoval na bránu Bainesův přímý kop. Trotters o sobě poprvé dali vědět ve čtrnácté minutě, kdy Howardovu pozornost vyzkoušel nepříjemnou střelou Klasnić.

Zlom utkání přišel ve dvacáté minutě. Na mokrém trávníku ztratil David Wheater míč, kterého se zmocnil Bilyaletdinov, načež chtěl obránce Boltonu svoje zaváhání napravit, jenže zvolil osudově nešťastné řešení. Do ruského záložníka zajel oběma nohama a rozhodčí Michael Oliver poslal Wheatera předčasně do sprch.

Početní převahu mohli Toffees zakrátko přeměnit v gól. Na pravém křídle přešel Coleman přes Robinsona, pěkným centrem našel Bilyaletdinova, ten ale z dobré pozice bránu přestřelil. Další slibný moment přišel v 36. minutě, kdy Heitingovu střelu z přímého kopu pohotově lapil Jaaskelainen.

Do druhého poločasu vykročily obě strany beze změn, uběhly však jen čtyři minuty a Everton poprvé udeřil. Na levé straně uvolnil Osman Bilyaletdinova, ten vyslal prudkou přihrávku napříč vápnem, která našla Marouane Fellainiho a kudrnatý Belgičan už jen uklidil míč nad bezmocného Jaaskelainena. 1-0.

Ještě veseleji mohlo být o pár minut později. Cahillovy křížné přihrávky se zmocnil Saha, domácí brankář byl ale tentokrát v pohotovosti. V 63. minutě se pak znovu předvedla svižná levá strana, tedy konkrétně Leighton Baines. Toho elegantní patičkou uvolnil Cahill, nato se levý bek dostal do slibné pozice, nabízející několik možností. Baines se rozhodl vyzkoušet štěstí a jeho střela jen tak tak přeletěla břevno.

Bolton obraně Evertonu příliš starotí nepůsobil, snad jedinou, avšak gólovou výjimkou, byla šance Klasnice, jehož střelu Howard nohama vyrazil. V 70. minutě ještě Saha neúspěšně dorážel Cahillovu hlavičku, zanedlouho však Francouz uvolnil místo Apostolosi Velliosovi a právě mladičký řecký útočník znovu potvrdil svoji letošní pověst super-žolíka.

Bainesův centr na zadní tyč Cahill sklepnul na neobsazenou bližší tyč, kde už číhal právě střílející Vellios a před ním zívající otevřená brána, která nešla minout. Ve zbývajících minutách si Blues svoje vedení pohlídali a druhá výhra v řadě je vynesla na osmou příčku.

Bolton: Jaaskelainen, Robinson, Cahill, Wheater, Muamba (61. Pratley), Eagles, M. Davies, Reo-Coker (71. Steinsson), Davies (71. Tuncay), Klasnic

Everton: Howard, Hibbert, Jagielka, Heitinga, Baines, Coleman, Bilyaletdinov (91. Gueye), Cahill (88. Barkley), Osman, Fellaini, Saha (74. Vellios)

Hodnocení hráčů: Howard 6, Hibbert 6, Jagielka 7, Heitinga 7, Baines 8, Coleman 7, Bilyaletdinov 7, Cahill 7, Osman 6, Fellaini 8, Saha 6, Vellios 7

Góly: 49. Fellaini, 78. Vellios

Žluté karty: Reo-Coker – Osman

Červená karta: Wheater

Držení míče: 45% – 55%

Střely na bránu: 7 – 14

Střely mimo bránu: 1 – 3

Rohové kopy: 2 – 4